Rekuperacja w Katowicach

Rekuperacja w Katowicach – wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. Głównymi wskaźnikami tworzenia projektu systemu wentylacyjnego są normy dotyczące przepływu napływającego powietrza do pomieszczenia i współczynnik wymiany powietrza. System wentylacyjny musi dostarczać powietrze dla komfortowego przebywania ludzi w pomieszczeniu.

Nowoczesnym i praktycznym sposobem na stworzenie komfortowego mikroklimatu i niezbędnej wymiany powietrza w prywatnych domach jest rekuperacja – wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. Systemy rekuperacyjne w Katowicach należą do zakresu naszych usług, oferujemy opracowanie projektu, wykonanie montażu oraz gwarantujemy serwis urządzeń.

Rekuperacja w Katowicach – wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła

Rekuperator to urządzenie lub wymiennik ciepła (typu otwartego) służące do wykorzystania ciepła, w którym wymiana ciepła pomiędzy wymiennikami ciepła odbywa się w sposób ciągły poprzez oddzielającą je ścianę. Oznacza to, że zanim powietrze wywiewane zostanie oddane na zewnątrz, ciepło jest z niego odbierane w wymienniku ciepła, które jest następnie wykorzystywane do ogrzewania powietrza nawiewanego w zimnych porach roku.

Takie systemy rekuperacji w Katowicach pozwalają zaoszczędzić do 90% energii wykorzystywanej do ogrzewania zimnego powietrza z zewnątrz. Gdy powietrze wchodzi do wymiennika ciepła, nie miesza się, ponieważ przepływy są oddzielone cienkimi ściankami płyt. Ze względu na różnicę temperatur pomiędzy powietrzem nawiewanym i wywiewanym następuje wymiana ciepła przez ściany, a ciepłe powietrze wywiewane oddaje ciepło do zimnego powietrza nawiewanego. Za pomocą wymiennika ciepła powietrze nawiewane można podgrzać od 14 stopni do 20 stopni w zależności od temperatury zewnętrznej.

Projektowanie, montaż, serwis rekuperacji w Katowicach

Nasza firma zajmuje się rekuperacją w Katowicach od dawna a dzięki ciągłemu rozwojowi udało nam się poszerzyć zakres naszej działalności, obecnie świadczymy następujące usługi:

  • Konsultacje wysoko wykwalifikowanych specjalistów na tematy związane z instalacją technologii klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, rekuperacji.
  • Tworzenie projektów systemów wentylacji, rekuperacji, ogrzewania i klimatyzacji dla różnych pomieszczeń.
  • Profesjonalna praca przy montażu urządzeń do rekuperacji w Katowicach.
  • Uruchomienie, przeszkolenie klienta lub jego pracowników z zasad obsługi urządzeń rekuperacyjnych.
  • Konserwacja i naprawa sprzętu na gwarancji oraz po upływie okresu gwarancyjnego.

Dlaczego warto współpracować z profesjonalistami od rekuperacji w Katowicach

Rekuperacja w KatowicachNie musisz martwić się o jakość wykonywanych usług, ponieważ współpracują z Tobą tylko doświadczeni instalatorzy, znający specyfikę swojej działalności oraz certyfikowani inżynierowie. Nasi pracownicy doskonale znają się na procesie wymiany ciepła, potrafią profesjonalnie sporządzać projekty, instalować, uruchamiać i serwisować urządzenia. W naszych działaniach opieramy się na najnowocześniejszej wiedzy w zakresie zorganizowania korzystnego mikroklimatu w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu z wykorzystaniem systemu rekuperacji w Katowicach. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom najodpowiedniejsze rozwiązania dla wszystkich wyzwań, jakie przed nami stawiają.

We współpracy z naszą firmą będziesz w stanie osiągnąć znaczną redukcję kosztów instalacji i zakupu urządzeń przy zachowaniu najwyższej jakości wykonanych prac przy spełnieniu wszystkich Twoich wymagań. Aby gotowe projekty w pełni odpowiadały wymaganiom naszych klientów, używamy wyłącznie nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości. Dlatego często aktualizujemy asortyment, aby zapewnić naszym klientom wszystko, co niezbędne do realizacji ich pragnień.

Posiadamy bogate doświadczenie we współpracy z różnymi biurami projektowymi i firmami budowlanymi. Przez lata udało nam się wypracować sobie reputację firmy, która zawsze wywiązuje się ze swoich zobowiązań, używa tylko najbardziej wydajnego sprzętu i konsekwentnie wykonuje wszystkie prace z zachowaniem wysokiej jakości. Dzięki temu możemy pochwalić się bogatą listą klientów, którzy wracają do naszej firmy w celu realizacji nowych projektów i polecają nas swoim znajomym i współpracownikom.

Płytowy rekuperator w Katowicach

Wyczerpane i świeże napływające powietrze przepływa w poprzek lub w przeciwprądzie w wielu płaskich kanałach utworzonych przez płyty z materiału przewodzącego ciepło, przez które bez mieszania wymieniają ciepło. Płytowe wymienniki ciepła mają cechę polegającą na tym, że płyty stykają się jednocześnie z ciepłym i zimnym powietrzem, w wyniku takiego kontaktu, przy znacznej różnicy temperatur, na płytach osiądzie wilgoć, która przy temperatura spada, może zamienić się w lód. Dlatego płytowa rekuperacja w Katowicach jest wyposażona w odpływ kondensatu i system odszraniania.

Obrotowy rekuperator w Katowicach

Wirnik rekuperatora wykonany jest z materiału przewodzącego ciepło. Obracając się pomiędzy strumieniem powietrza wywiewanego i nawiewanego, przekazuje ciepło. Obrotowy wymiennik ciepła nie jest systemem izolowanym, dlatego należy liczyć się z tym, że w przypadku pojawienia się zapachów lub szkodliwych zanieczyszczeń mogą one dostać się do powietrza nawiewanego. Chociaż niektórzy producenci twierdzą, że ich obrotowe rekuperatory nie pozwalają na mieszanie, w praktyce około 15% powietrza wywiewanego trafia do kanału nawiewnego. W przypadku pomieszczeń domowych jest to całkiem do przyjęcia, ale nie nadaje się na przykład do niebezpiecznych gałęzi przemysłu chemicznego.

Rekuperator w Katowicach z pośrednim nośnikiem ciepła

Taki rekuperator składa się z dwóch wymienników ciepła, z których jeden znajduje się w kanale wentylacyjnym nawiewu, a drugi w kanale wywiewnym. Pomiędzy wymiennikami ciepła w układzie zamkniętym krąży płyn niezamarzający, który akumuluje ciepło w wymienniku ciepła kanału wylotowego i oddaje je w wymienniku ciepła kanału nawiewnego. W takim systemie nie ma ryzyka przenoszenia zapachów i zanieczyszczeń. Wymiana ciepła może być kontrolowana poprzez zmianę natężenia przepływu środka zapobiegającego zamarzaniu i przepływowi powietrza.