Dobry pomysł na dochodowy biznes – pranie wykładzin i dywanów

Usługi sprzątania są dziś modne. Ile można zarobić na usługach prania wykładzin i dywanów i jakie formy tej działalności istnieją? Niewiele osób lubi samodzielnie czyścić dywany: jest to dość czasochłonne zadanie i nie gwarantuje dobrego wyniku. Dlatego usługi takie są pożądaną branżą, która zawsze znajdzie swojego klienta. Najbardziej atrakcyjne jest to, że można założyć taki biznes z minimalnym kapitałem początkowym, stopniowo zwiększając bazę klientów, kupując profesjonalny sprzęt i poszerzając zakres usług.

Korzyści z rozwinięcia własnego biznesu – pranie wykładzin i dywanów

  • Minimalna inwestycja. Na początkowym etapie nie potrzeba dużych nakładów finansowych.
  • Szybki zwrot. Przy odpowiednim podejściu można odzyskać początkowe inwestycje w ciągu 2-3 miesięcy.
  • Możliwość rozwoju. Usługi mogą być świadczone w różnych formatach (pranie wykładzin i dywanów na miejscu, z transportem do pralni), w połączeniu z powiązanymi usługami (czyszczenie mebli na sucho, mycie okien itd.).
  • Duża liczba klientów. Mogą to być zarówno osoby prywatne jak i firmy (np. biura).
  • Stabilność zarobków. Dzięki wysokiej, jakości usług przedsiębiorca ma możliwość polegania na stałych, lojalnych klientach.

Jakie są formy biznesowe prania wykładzin i dywanów?

  Ponieważ dywany są używane prawie wszędzie, grupa docelowa jest ogromna. Mogą to być osoby spędzające dużo czasu w pracy, którym trudno pogodzić życie zawodowe i rodzinne i właściciele zwierząt domowych, restauracje i hotele, centra handlowe, centra biznesowe i przedsiębiorstwa. Jeśli klienci prywatni zamawiają pranie wykładzin i dywanów nie częściej niż 2 razy w roku (wiosną i jesienią), wówczas większość firm zamawia czyszczenie raz na 3 miesiące. Oczywiście różni klienci mają różne wymagania dotyczące, jakości i metod prania wykładzin i dywanów, co tłumaczy obecność kilku form prowadzenia firmy.

Główne form biznesowe do prania wykładzin i dywanów

  • Pranie wykładzin i dywanów https://montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/ na miejscu. Prace odbywają się w domu klienta przy użyciu niewielkiego sprzętu z niskim poziomem hałasu. Wykonanie jednego zamówienia zajmuje nie więcej niż 2 godziny, więc usługi mogą być świadczone w odstępach 2,5 godziny (biorąc pod uwagę lokalizację klienta). Dziennie można zrealizować około 4-5 zamówień. Dla klientów ta opcja jest atrakcyjna ze względu na wydajność, a klienci często są właścicielami produktów takich jak przytwierdzone do podłoża wykładziny dywanowe, które nie podlegają transportowi.
  • Czyszczenie dywanów w pralni. Ta usługa zapewnia bardziej kompletne i wysokiej, jakości pranie wykładzin i dywanów za pomocą specjalnego sprzętu, przy czym wykładziny dywanowe muszą być łatwo zdejmowane z podłogi aby przewieźć je do firmy. W porównaniu z usługami w domu klienta czyszczenie dywanów w pralni ma większą wydajność. Jeśli ktoś dysponuje odpowiednią powierzchnią lokalową, może prać kilka dywanów jednocześnie, co oznacza, że rentowność przedsiębiorstwa będzie wyższa. Dziennie można wyczyścić kilkanaście dywanów.
  • Czyszczenie dywanów na miejscu i w pralni. Łączenie dwóch opcji, w zależności od życzeń klientów. Oprócz pracowników pralni, firma będzie potrzebowała osobnego zespołu mobilnego.

Korzyści finansowe ze świadczenia usług prania wykładzin i dywanów

  Zasadniczo zakres cen za usługi prania wykładzin i dywanów jest dość duży, ponieważ ostateczny koszt zależy od tekstury, rozmiaru, długości włosa i stopnia zanieczyszczenia dywanu. Na przykład koszt prania wykładziny dywanowej może wynosić 7 złotych / m2, a w przypadku ręcznie robionego wełnianego dywanu cena może być dużo wyższa. Oprócz usług prania wykładzin i dywanów, można oferować klientom czyszczenie tapicerki na meblach.  Może to być także dezynfekcja, usuwanie zapachów moczu i wymiotów zwierzęcych, wybielanie plam i tak dalej.

Co to jest technologia prania wykładzin i dywanów?

  W zależności od materiału i stopnia zanieczyszczenia można zastosować różne technologie prania wykładzin i dywanów, które pozwalają osiągnąć większą wydajność w każdym przypadku.

Podstawowe rodzaje prania wykładzin i dywanów:

  Czyszczenie na sucho i na mokro. Istotą czyszczenia na mokro jest czyszczenie powierzchni za pomocą myjki do dywanów i stosowanie odplamiaczy. Podczas czyszczenia na sucho dywany i wykładziny pokrywane są granulkami lub proszkami, dodatkowo przy użyciu środków czyszczących lub dezodorantów. Pranie na sucho jest uważane za mniej skuteczną metodę, ponieważ pełne pozbycie się brudu w ten sposób jest dość trudne. Istnieje również pośrednie czyszczenie, gdy stosuje się preparaty z minimalną ilością wody, na przykład pianką lub specjalnymi szamponami, które czyszczą włókna, rozpuszczający brud. Pranie wykładzin i dywanów parowe. Do czyszczenia parą stosuje się parę zamiast chemikaliów. Odkurzacze parowe są w stanie skutecznie usunąć świeże plamy, ale stare nie poddają się takiemu czyszczeniu. Pralnia chemiczna. Pranie wykładzin i dywanów na mokro służy do głębokiego czyszczenia, jeśli konieczne jest usunięcie starych plam. Czyszczenie odbywa się w pralni i obejmuje kilka etapów, na przykład usuwanie kurzu, pielęgnację frędzli, pranie z użyciem szczotek z myjką wysokociśnieniową, spłukiwanie wodą i suszenie.