Sklep z biżuterią – pomysł na biznes
Obecnie można znaleźć na rynku wiele sklepów z biżuterią, jednak coraz modniejsza staje się również biżuteria rękodzielnicza, która powoli zdobywa swoją rzeszę fanów. Jej wielkim plusem jest to, że najczęściej jest unikatowa i nie można znaleźć już drugiego takiego samego egzemplarza, dlatego też, jeśli tylko posiada się zdolności manualne i artystyczne, można pokusić się o założenie biznesu właśnie w tej branży. Jeśli nie ma się takich zdolności, ale jednak posiadamy wolny budżet można pokusić się o sklepik ze sztuczną biżuterią.
Koszta związane z taką działalnością, jeśli zaczynamy od zera mogą być na początku bardzo duże. Ponieważ potrzeba nam wszystkich narzędzi niezbędnych do wykonania takiej biżuterii. Zaczynając od materiałów kończąc na komponentach oraz narzędziach specjalistycznych. Biżuterii rzemieślniczej nie spotka się raczej w tradycyjnym sklepie z biżuteria, dlatego tez warto zastanowić się nad kanałem dystrybucji, na początek mogą być to wszelkie portale ogłoszeniowe. Wystawiając na nich swoje prace można zdobyć pierwszych klientów, którzy w miarę szczęścia poleca nas dalej. Można także założyć własny sklep z biżuterią, wiąże się to jednak z kosztem domeny oraz hostingu strony, stworzeniem całej szaty graficznej sklepu i żmudnym oklepywaniem asortymentu.
Tworzyć biżuterie można tak naprawdę z niczego, jednak widać na rynku wyraźny wzrost zainteresowania biżuterią z naturalnych materiałów takich jak drewno czy inne elementy organiczne. Ważną w tym wszystkim jest wizja, jeśli jej nie mamy cały pomysł nie wypali. Nie można, bowiem zbudować marki przeskakując w nieskończoność z jednego pomysły na drugi. Po pierwsze, nie pozwala to na zdobycie w naszym sklepie z biżuterią stałej grupy klientów, która wie że, jeśli do nas wrócić to znajdzie właśnie to, czego potrzebuje. Po drugie są to wciąż rosnące koszta, na nowe materiały, uczenie się nowych technik i technologii tworzenia biżuterii, a przecież czas to także pieniądz i to bardzo cenny. Dlatego jest lepiej skupić się na początku na jednej setki produktów. Na przykład korali drewnianych, lub kolczyków wykonywanych własnoręcznie. Warto tez jest śledzić trendy na rynku, które obecnie panują niezmiennie od pewnego czasu. Jednym z nich jest na przykład styl, boho. Jest on niezwykle popularny, zwłaszcza, jeśli chodzi o śluby, panie młode chcą często w najważniejszym dniu wyglądać jak najlepiej, a zarazem jak najskromniej. Dlatego dobrym kierunkiem jest pójście w stronę produkcji wianków boho i biżuterii o tej stylistyce. Ponieważ sklepy z biżuteria nie oferują takiego asortymentu zbyt często. Trafienie w taką lukę może być świetną szansą na rozkręcenia intratnego biznesu.
Na początku nie ma się, co łudzić, że będzie się udawało zarabiać grube miliony. Dlatego też, aby nie pozostać bez środków do życia nie warto podporządkowywać całości życia pod tą jedna kategorie i działalność, a stopniowo przechodzić w miarę zwiększania zamówień i asortymentu na profesjonalną działalność.
Dla osób, które nie chcą same tworzyć biżuterii, jednak również chcą działać w tym kierunku. Istnieje możliwość otworzenia sklepu z biżuterią pod szyldem jakiejś znanej marki. Wiąże się to jednak z dużymi kosztami. Ponieważ profesjonalne witryny do ekspozycji biżuterii to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych, do tego trzeba mieć też lokal w Dobrym usytuowaniu, który zachęca przechodniów do wstąpienia do środka. Oczywiście można na początku nie porywać się na samo złoto i srebro. Sztuczna biżuteria sprzedaje się równie dobrze, a w małych miejscowościach nawet czasem o wiele lepiej od kruszcowej biżuterii. Otworzenie sklepu z biżuteria sztuczna to wydatek mieszczący się w granicach stu tysięcy złotych. Towary warto zamawiać w różnych dedykowanych do tego hurtowniach, dzięki czemu na marży, która ona na zaoferuje można naprawdę dobrze zarobić. Dodatkowo warto na początku nie wypełniać swojego sklepu z biżuterią po same brzegi, a sukcesywnie uzupełniać asortyment, jednocześnie badając w ten sposób zapotrzebowanie rynku na danego typu produkty. Kupując u stałych dostawców można też liczyć na większe rabaty, dlatego i z czasem nasz zysk zacznie rosnąć. Zarobek na sztucznej biżuterii jest często o wiele większy niż na biżuterii złotej czy srebrnej, do czego właściciele sklepów z biżuterią często niechętnie się przyznają, gdyż uważają swoje sklepy jubilerskie, jako prestiżowe miejsca. Jednak w biznesie nie chodzi o prestiż, a o zarobek, a ten może dać nam właśnie taki mały sklepik z biżuteria z tworzyw sztucznych.
Taki biznes nie jest łatwym orzechem do zgryzienia jednak pozwala, na odroczenie czegoś swojego z nakładem niewielkich kosztów finansowych. Warto poszukać lokalizacji, gdzie akurat nie ma w okolicy takiego sklepu, ponieważ sprawi to, że brak konkurencji zmusza klienta do kupowania u nas. Rękodzieło daje możliwość zarabiania na swojej pasji, co również jest motywującym argumentem.