Kto finansuje wieczór kawalerski

Ślub to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu wielu z nas. Już jako małe dziewczynki snujemy rozważania o tym wspaniałym dniu. Planujemy fryzurę, suknię oraz liczbę weselnych gości, z którymi wspólnie chcielibyśmy przeżywać ten szczególny dzień. Aby tradycji miało stać się jednak za dość, w wieczór poprzedzający weselną noc należy zorganizować wieczór kawalerski https://axenation.com/pl/wieczor-kawalerski-szczecin/ i panieński. To dwie osobne imprezy, na których powinni znaleźć się jedynie przedstawiciele tej samej płci – to uroczyste i huczne pożegnanie stanu wolne. Wszak to już ostatnia impreza jako panna lub kawaler. 

Wieczory kawalerskie i panieńskie niektórym wydają się być drogą i niepotrzebną fanaberią? Czy jednak stwierdzenie to jest słuszne? Nie do końca. To świetna okazja, aby uczcić zakończenie stanu wolnego w swoim życiu i ostatni raz zaimprezować jako panna lub kawaler ze swoimi przyjaciółkami bądź przyjaciółmi. Wspomnienia tego wesołego i radosnego wydarzenia pozostaną w nas na zawsze i będą na myśl przywodzić ten niezwykły czas jaki poprzedzał zawarcie małżeństwa. 

Kto organizuje kawalerski?

Jak głosi stara tradycja wieczór kawalerski organizuje starszy drużba, czyli świadek pana młodego. To na jego głowie spoczywa pomysł na imprezę https://axenation.com/pl/rezerwacja-szczecin, najlepiej oryginalny i taki który sprosta gustom wszystkich uczestników zabawy. Świadek za zadanie ma zaplanowanie imprezy od A do Z, a także bardzo często jej sfinansowanie. Kto finansuje wieczór kawalerski? Czy koszt pokrywa w całości świadek? Bardzo często tak się wszystko kończy, jednak bywają sytuacje, w których wszyscy uczestnicy imprezy dzielą cały wydatek po równo między sobą. Takie rozwiązanie wydaje się być jak najbardziej racjonalne oraz fair. Zwykle Pan młody nie ponosi kosztów wieczoru kawalerskiego, a cała impreza to niespodzianka zorganizowana na jego cześć przez przyjaciół.

Ceny za imprezę kawalerską są bardzo zróżnicowane i wszystko tak naprawdę zależy od tego jakim budżetem dysponujemy. Możemy zorganizować całkiem przyjemny wieczór kawalerski i zamknąć się w kwocie kilkuset złotych. Jeżeli zależy nam jednak na czymś ekstra – cena może dojść nawet do kilku tysięcy złotych. 

W planowaniu budżetu na wieczór kawalerski warto jest uwzględnić także zakup prezentu dla przyszłego Pana młodego. Bardzo często jako prezent wybierana jest wizyta w SPA, lub centrum odnowy biologicznej, zabawne gadżety, a także przejażdżki ekskluzywnymi, sportowymi autami, czy skok ze spadochronu. Wybierając prezent na wieczór kawalerski warto jest kierować się gustem i upodobaniami obdarowywanego.

Pomysły na wieczór kawalerski?

Organizując samą imprezę warto jest wziąć pod uwagę gust i upodobania Pana Młodego oraz zdanie wszystkich uczestników wieczoru. Najważniejsze, aby najważniejsza osoba na której cześć organizowana jest impreza była zadowolona i oczywiście zaproszeni goście dobrze się czuli i świetnie bawili. Dlatego warto jest utworzyć grupę na portalu społecznościowym lub komunikatorze, tak aby komunikacja pomiędzy wszystkimi uczestnikami przebiegała sprawnie. W tym miejscu każdy z panów może zgłaszać swoje pomysły oraz inspiracje. Pamiętajmy aby do grupy nie dodawać Pana Młodego, bo impreza to niespodzianka na jego cześć. 

Bardzo często z okazji wieczoru kawalerskiego https://axenation.com/pl/zasady/ wynajmuje się stolik w restauracji. Po wspólnej kolacji i kilku drinkach panowie przenoszą się do klubu tanecznego, gdzie doskonale bawią się do białego rana. Decydując się na imprezę dyskotekową warto jest zadbać o odpowiednie miejsce do siedzenia, na przykład wynająć z tej okazji wygodną lożę. Dzięki temu będzie można w spokojnym miejscu porozmawiać i powspominać dobre, kawalerskie czasy. 

Inną równie dobrą opcją na zorganizowanie wieczoru kawalerskiego jest wyjazd do innego miasta lub spokojne urokliwe miejsce – nad jezioro czy w góry. Warto rozważyć kajaki lub paintball. Taka opcja jest już delikatnie droższa i wymaga zorganizowania noclegu. Jest to jednak świetna zabawa i integracja przed mającym wkrótce nastąpić przyjęciem weselnym. Na wieczorze kawalerskim będą mogli zapoznać się wszyscy zaproszeni panowie.

Kiedy organizować wieczór kawalerski?

Chociaż tradycja mówi, że wieczory panieński kawalerski poprzedzać powinny noc zaślubin, to jednak takie rozwiązanie należy do bardzo ryzykownych i nie jest w praktyce często wybierane. Zwykle wieczór kawalerski organizuje się minimum tydzień przed datą ślubu. Optymalnym rozwiązaniem są dwa tygodnie przed weselem, dzięki czemu wszyscy zdążą wydobrzeć po szaleństwach kawalerskiej nocy. Wszelkie siniaki powstałe w wyniku gier paintballowych lub innych szaleństwach przestaną być zauważalne. Bardzo wielu mężczyzn po obfitej imprezie alkoholowej ma nieprzyjemne dolegliwości z cerą, wypryski i inne zmiany skórne. A wiadomo, że każdy chce wyglądać na uroczystości jak najlepiej, zwłaszcza Pan Młody. 

Okres dwóch tygodni pomiędzy wieczorem kawalerskim, a weselem pozwoli wszystkim uczestnikom powrócić do formy i sił witalnych oraz nabrać ochoty na kolejną- tym razem wielką i pełną elegancji imprezę jaką jest wesele.