Czyste okna to porządek

Czyste okna to porządek – z pozoru proste czynności, zwłaszcza dla młodych ludzi, potrafią sprawić największe trudności. Konkretnie chodzi mi o porządek. Większość moich znajomych nie ma problemu z uruchomieniem pralki czy umyciem okien, jednak zdarzały się przypadki i paradoksalnie ostatnio myślę, że sprzątanie nie wie, jakie to bolesne, moja mama myje tak szybko, tak bardzo, bo to jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem.

Ten artykuł jest skierowany głównie do młodych ludzi. Może to zabrzmieć trochę śmiesznie, ale najważniejsze jest uświadomienie sobie, że nie jesteś sam. Sprzątanie w domu wcale nie jest trudne, a jeśli masz większą rodzinę, podział obowiązków może być dobrym pomysłem.

Najpierw jednak zacznijmy od małych kroczków czyli spróbujmy ogarnąć nasz pokój. Myślę, że jeśli nauczysz się sprzątać swój dom, możesz sprzątać inne pokoje, więc o działaniu pralki porozmawiamy innego dnia. Zacznij od zebrania prania i zaniesienia go do pralni, gdzie zdecydowanie znajdują się ubrania nienadające się do użytku lub spiętrzone „na wszelki wypadek”. Potem zaproponował zmianę pościeli, spał lepiej z nową pościelą, ale dlaczego teraz o tym mówię. Odwracanie prześcieradeł, trzepotanie kołdrą itp. może spowodować wzbicie się chmury kurzu, dlatego najlepiej zrobić to przed odkurzaniem. Zmieniając pościel, zanieś brudną do pralni i rozpocznij odkurzanie. Oczywiście nie byle jak, w końcu ma być super czysto. Zacznij od wytarcia kurzu wilgotną szmatką i wodą, zaczynając od górnej półki, a nawet szafy, aby kurz nie gromadził się na świeżo odkurzonych półkach. Teraz pora na odkurzenie podłogi, skrupulatnie przeczesując całą podłogę, nie zapominając o wszystkich zakamarkach. Możesz nawet chcieć przesunąć szafki i odkurzyć je za nimi, ponieważ kurz często dostaje się na nasze meble z powodu wiatru.

Nie zapomnij wyczyścić narożników pod sufitem, w których gromadzą się pajęczyny, a także grzejników i żaluzji (jeśli są).

Okna

Następnie zaproponował, że będzie dalej mył okna. To moja ulubiona czynność i naprawdę nie jest trudno umyć okna, ale każdy ma swoje własne sztuczki. Ja osobiście mycie okien zaczynam od wytarcia kurzu i wszelkich osadów na bokach wilgotną ściereczką, można myć po meblach ale polecam spłukanie. Okna są zwykle bardziej zabrudzone na zewnątrz, więc najpierw wytrzyj wnętrze, aby uniknąć przenoszenia niepotrzebnego brudu do środka. Po przetarciu okna wilgotną szmatką przetrzyj również ramę, ponieważ często zbiera się na niej wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Teraz polecam płynne i papierowe ręczniki Sidolux, spryskać całe okno, mocno docisnąć, przetrzeć całą szybę, a po zakończeniu osuszyć okno papierowym ręcznikiem. Nie powinno być smug, ponieważ płyn zawiera alkohol, który dobrze odparowuje i odtłuszcza powierzchnię szkła. Tak, więc mamy za sobą okna.

Czyste okna to porządek
Czyste okna to porządek

A teraz wróćmy do mebli i użyj płynu pronto lub innego środka do czyszczenia mebli, który polecam do zabezpieczenia naszych mebli i który świetnie pachnie. To bardzo proste, spryskujemy płynem powierzchnię, pozostawiamy na chwilę, a następnie wycieramy. Ogólnie rzecz biorąc, nasz pokój powinien być już jasny. Ostatnim krokiem jest umycie podłogi, ale wcześniej. Opróżnij kosz na śmieci, jeśli w pokoju jest kosz na śmieci, a następnie staraj się trzymać jak najmniej na podłodze, weź plecak i polej go wodą z szafki nocnej. Zgodnie z instrukcją rozcieńcz płyn do czyszczenia podłóg, wyjmij je i odkurz w podobny sposób. Ostrożnie umyj całą podłogę w kółko. Niech wyschnie i to wszystko. Twój pokój został posprzątany. Teraz możesz posprzątać swój pokój i inne pomieszczenia.

Jeśli chodzi o pomieszczenia gospodarcze, takie jak kuchnie czy łazienki – łazienka była sprzątana bardzo dobrze. Najpierw wyczyść prysznic lub wannę, potem toaletę, na końcu meble łazienkowe, a na końcu umywalkę. Kuchnie mogą wymagać więcej pracy, ponieważ często brud jest trudny do usunięcia. Jednak tak jak w przypadku normalnych pomieszczeń czy łazienek, polecam przed użyciem przeczytać instrukcję dla danej mikstury. Z pewnością pomoże ci w sprzątaniu i nie będziesz go używać tam, gdzie nie powinieneś.

A propos tego pechowego prania, myślę, że wystarczy korepetycje z mamą, a przekonasz się, że obsługa pralki wcale nie jest trudna. Na koniec należy zaznaczyć, że sprzątanie domu jest albo bardzo uciążliwe do codziennego sprzątania, albo zajmuje dużo czasu i ma niewielki efekt. Jeśli jednak bardzo tego chcemy, możemy bardzo szybko i sprawnie posprzątać cały dom. Dla siebie mogę polecić słuchawki na uszach i ulubioną muzykę do sprzątania. Dziękuję za poświęcenie czasu na śledzenie tego posta i mam nadzieję, że w jakiś sposób przekonałam Cię, że sprzątanie nie jest straszne.