Przeprowadzka firmy – jak zrobić to dobrze.

Przeprowadzki firm, to często skomplikowane i długotrwałe procesy, wiążące się ze stresem oraz nadmiarem zadań do wykonania. Aby uniknąć negatywnych emocji i móc przeznaczyć czas przeprowadzki na organizację biura warto skorzystać z usług zewnętrznego podmiotu i powierzyć mu kwestie przeprowadzki. 

Prowadzenie firmy wiążę się z tym, że nieustannie trzeba mierzyć się z trudnościami natury logistycznej czy księgowej. W sytuacjach, wymagających szczególnego zarządzania firmy często delegują określone zadania do podmiotów zewnętrznych, aby usprawnić dany proces oraz zyskać czas, który trzeba byłoby poświęcić na wykonanie określonego zadania, z którym zewnętrzny podmiot poradzi sobie znacznie szybciej i sprawniej, mając do tego odpowiednie zaplecze zasobów ludzkich oraz materialnych.

Przeprowadzka firmy – z jakimi niedogodnościami się wiąże?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od bardzo indywidualnych czynników danej firmy takich, jak to:

  1. Niedogodność uzależniona od tego czym zajmuje się dana działalność? Jest to szczególnie ważna cecha ze względu na to, że np. firma konsultingowa będzie miała znacznie mniejszą ilość rzeczy do przetransportowania niż np. firma produkcyjna, zajmująca się wytwarzaniem sztukaterii. Warto skonsultować ze specjalistami z dziedziny przeprowadzek firm to, jaką metodą przeprowadzki wybrać w określonym przypadku.
  2. Analiza tego, jak duża odległość dzieli dotychczasową siedzibę firmy z docelową? To również ma ogromne znaczenie logistyczne – o ile nie ma problemu z przeprowadzką firmy do sąsiadującej kamienicy czy do innej dzielnicy miasta, to jeśli siedziba firmy zmienia miasto czy region kraju będzie wymagała dostosowania całej strategii, która pomoże jak najszybciej zorganizować nową siedzibę firmy, aby minimalnie skrócić czas przestoju w firmie.
  3. Przestój w pracach firmy. To także częsta niedogodność, z którą mierzą się pracodawcy podczas zmieniania siedziby firmy. Należy proces przeprowadzki firmy https://krasnal-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-wroclaw-zielona-gora/ skonstruować w taki sposób, aby przedsiębiorstwo, jak najmniej to odczuło pod względem płynności pracy oraz dostosowania się pracowników do nowych warunków, zupełnie innej przestrzeni i siedziby.

Jak ułatwić władzom firmy oraz jej pracownikom przeprowadzkę?

Aby przeprowadzka była stosunkowo płynnym procesem należy przede wszystkim odpowiednio ją zorganizować. Mając na myśli odpowiednią organizację trzeba wziąć pod uwagę trzy, następujące, aspekty przeprowadzki:

  • pakowanie,
  • transportowanie,
  • rozpakowywanie.

Podczas każdej przeprowadzki aspekty te muszą być brane pod uwagę i jeśli są odpowiednio zorganizowane, to pozwolą firmie w krótkim czasie wznowić działalność. Aby pakowanie przebiegło prawidłowo warto rozpocząć je jakiś czas przed samą przeprowadzką, pakując te części wyposażenia firmy, które w najbliższym czasie nie będą potrzebne. Natomiast docelowo kilka dni przed przeprowadzką firmy należy spakować wszystkie rzeczy, odpowiednio je segregując i oznaczając. bezmyślne wyrzucanie wszystkiego w worki czy kartony utrudni kolejne procesy i przedłuży czas przeprowadzki. Każdy karton czy pudełko powinno być rozpakowane. Następnie, jeśli chodzi o transport warto wybrać firmę, zajmującą się przeprowadzkami firm i skorzystać z jej usług. Jej pracownicy pomogą dobrać pojazdy, odpowiednie do przetransportowania wszystkich komponentów w firmie, uwzględniając jednocześnie podstawowe zasady ostrożności przy transporcie sprzętów elektronicznych czy np. produkcyjnych, dlatego tak ważne jest odpowiednie oznaczenie tego, co będzie transportowane.

Rozpakowywanie – lepiej wolniej, a lepiej

W przeprowadzce firmy najważniejsze, z punktu widzenia jej prosperowania, jest rozpakowanie rzeczy, niezbędnych do pracy. Wiemy już, że aby przebiegało ono sprawnie i efektywnie, to konieczne jest odpowiednie opisanie poszczególnych elementów. Wtedy możemy na miejscu łatwo ocenić, co powinno się znaleźć w jakim miejscu. Możemy także od razu przy pakowaniu napisać, do jakiego pomieszczenia czy do jakiej części magazynu powinien powędrować wskazany komponent. Następnie warto oddelegować poszczególne osoby, które zajmą się organizacja przestrzeni w danym miejscu.

Organizacja ta ma ogromne znaczenie z punktu widzenia pracy w danej przestrzeni. Jeśli podczas przeprowadzki weźmiemy pod uwagę to, jakie narzędzia są niezbędne na danym stanowisku i do jakich narzędzi powinno mieć ono dostęp, to z łatwością później wdrożymy pracowników, nie muszę poświęcać czasu na zmiany i adaptacje w przypadku, gdyby rozmieszczenie narzędzi było nieodpowiednie, a tym samym utrudniałoby pracę poszczególnym pracownikom firmy. Warto także podczas organizacji przestrzeni wziąć pod uwagę zdanie osób, pracujących na poszczególnych stanowiskach. One najlepiej wiedzą, czego potrzebują podczas wykonywania codziennych zadań, co się nie przydaje, a co jest konieczne, aby móc komfortowo i wydajnie pracować. Taka przeprowadzka firmy https://krasnal-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-firm-wroclaw/ będzie z pewnością mniej stresująca, będzie pochłaniała mniej czasu i sprawi, że każda osoba z zespołu szybko poczuje się dobrze w nowym miejscu.