Rehabilitacja i terapia manualna w Szczecinie
Rehabilitacja i terapia manualna w Szczecinie to jedna z najskuteczniejszych metod rehabilitacji schorzeń kręgosłupa i stawów, ale tylko skuteczne leczenie przez doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Ten kierunek medyczny to kompleks sztucznych metod oddziałujących na stawy, mięśnie, urządzenia kostno-więzadłowe i narządy wewnętrzne. Możesz pomóc pacjentom w każdym wieku. Chociaż terapia manualna sięga tysięcy lat, nie jest terapią alternatywną i powinna być zarezerwowana wyłącznie przez doświadczonego fizjoterapeutę.
W przypadku jakich chorób Szczecin poleca rehabilitację – terapię manualną?
Podczas wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie fizjoterapeuta wykonał badania diagnostyczne wymagające przechylania i obracania tułowia. Na podstawie uzyskanych wskaźników potrafi wyciągać wnioski dotyczące możliwych patologii i ustalać algorytmy dalszych działań. Eksperci stosują ćwiczenia terapeutyczne. Oczywiście przy odpowiednim wyborze może nastąpić remisja już przy pierwszym zabiegu. Zmniejsza się napięcie mięśni, zmniejsza się ból, a efekty innych technik są utrwalane. W większości przypadków terapię manualną stosuje się w przypadku zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Dotyczy to również chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego, prowadzących do powikłań gorsetu mięśniowego i niektórych uszkodzeń narządów wewnętrznych.
W większości przypadków leczenie manualne wykonuje się w przypadku następujących schorzeń:
- Deformacje kręgosłupa.
- Przepuklina międzykręgowa.
- Bóle krzyża.
- Osteoporoza.
- Rwa kulszowa.
- Osteochondroza.
- Artretyzm.
- Przemieszczenie kręgów.
- Skurcze mięśni.
We wczesnych stadiach choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa terapia manualna prowadzona przez ocalałych w Szczecinie może spowolnić postęp choroby, zmniejszyć ból i uszkodzenia tkanek oraz zachować mobilność. Często wystarczy kilka zabiegów manualnych, aby zlikwidować przemieszczenie kręgosłupa i przywrócić naturalną anatomię kręgosłupa.
Możesz potrzebować rehabilitacji w Szczecinie, jeśli masz następujące objawy:
- Nasilający się zespół bólowy.
- Nerwoból.
- Zaburzenia krążenia.
- Napięcie mięśni.
- Drętwienie mięśni pleców, ud, pośladków, szyi, głowy, kończyn.
- Trudności w poruszaniu się, trudności w poruszaniu się.
- Powstają przepukliny międzykręgowe.
- Drżenie kończyn.
- Mimowolne drganie mięśni.
- Ból głowy, omdlenia.
Terapia manipulacyjna nie jest panaceum na wszystkie schorzenia, jednak ze względu na stan różnych układów organizmu ta metoda leczenia ma bardzo szerokie zastosowanie. Kiedy można przezwyciężyć zmianę pierwotną, znika również choroba wtórna.
Polecamy szczególnie:
Jak wygląda wizyta?
Wstępna wizyta w szczecińskim gabinecie rehabilitacyjnym miała na celu rozpoznanie zmian patologicznych i przeprowadzenie wywiadu. Fizjoterapeuta wykonuje badania palpacyjne, rozmawia z pacjentem, czyta jego dokumentację medyczną. Do oceny dynamiki regeneracji wymagane są co najmniej trzy procedury.
Terapia manualna może obejmować trzy etapy:
-
-
- Mięśnie rozgrzewają się i odprężają.
- Pozytywne działanie rąk po wyzdrowieniu.
- Mobilizować lub manipulować.
-
Stosując metodę manipulacji, terapeuta pracuje rękami na tułowiu lub kończynach pacjenta, aby osiągnąć cele leczenia. Podczas ręcznej ekspozycji słychać charakterystyczny dźwięk kliknięcia, wskazujący, że staw lub kręgi powróciły do swojej anatomicznie normalnej pozycji. Ostateczny wynik rehabilitacji zależy od stanu wyjściowego pacjenta, zaniedbania procesu chorobowego oraz zastosowania porad ekspertów.
Generalnie po rehabilitacji w Szczecinie pacjenci zauważą:
-
-
- Wyeliminuje zespół obrzęku i bólu.
- Ogólna poprawa funkcji maszyny do ćwiczeń, zwiększona elastyczność i wytrzymałość.
- Znikają skurcze mięśni i przeciążenia.
- Eliminuje lub redukuje kliknięcia i piski podczas ruchu.
-
Przywrócenie zdrowej anatomii kręgosłupa jest dobre dla układu nerwowego, układu pokarmowego i oddechowego. Na przykład u pacjentów z osteochondrozą klatki piersiowej 1-2 stopni po terapii manualnej ustąpił ból głowy i dyskomfort w klatce piersiowej, zwiększyła się ruchliwość, a ból zniknął.
Kiedy warto rehabilitować w Szczecinie?
Nie tylko osoby z bólami pleców czy karku potrzebują pomocy specjalisty terapii manualnej.
Rehabilitacja metodami terapii manualnej pomoże:
-
-
- Przedstawiciele zawodowi siedzący i stojący (pracownicy biurowi, kierowcy, nauczyciele, fryzjerzy itp.).
- Osoby z nadwagą.
- Kobiety po ciąży iw pierwszych latach ciąży.
-
We wszystkich tych stanach ludzie mają zwiększony nacisk na kręgosłup i stawy, co prowadzi do zwiększonego ryzyka zmian patologicznych. Przebieg terapii manualnej ułatwi również powrót do zdrowia po długotrwałych spadkach aktywności fizycznej spowodowanych urazem lub chorobą. Korzystanie z rehabilitacji w Szczecinie pomoże poprawić ruch i przywrócić osłabioną mobilność. Wystarczy kilka zabiegów, aby poczuć się lepiej i cieszyć się życiem bez bólu i ograniczeń.