Kalkulator przewoźnika OCP

Kalkulator przewoźnika OCP – duża liczba klientów wymaga od firm przewozowych posiadania ubezpieczenia OCP. Chcą mieć pewność, że ładunek powierzony przewoźnikowi jest zabezpieczony na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia. Warto wiedzieć, co obejmuje ubezpieczenie OCP, ile kosztuje jego zakup i jakie są wady tego typu ubezpieczenia.

Kalkulator online OCP

Jeśli chcemy szybko znaleźć polisę, która na nas działa i wybrać w oparciu o potrzeby naszej firmy, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Doświadczenie w pracy z przedstawicielami branży ubezpieczeniowej ułatwia nam wybór odpowiedniego dla nas ubezpieczenia w najbardziej atrakcyjnej cenie. Wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz w kalkulatorze, a dostaniemy cenę, jaką zapłacimy za najlepsze ubezpieczenie OCP https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/.

Wypełnienie takiego formularza nie zajmie więcej niż kilka minut, porównamy oferty firm ubezpieczeniowych, a po złożeniu oferty przez odpowiedniego konsultanta będziemy mieli trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.

Ubezpieczenie OCP – co to właściwie jest?

OCP przewoźnika to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla przewoźników drogowych specjalizujących się w przewozie towarów. Podobnie jak OC, zawieramy tego typu polisę z towarzystwem ubezpieczeniowym na okres 12 miesięcy. Tymczasem OCP jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Jednak warto posiadać taką nieruchomość, aby ograniczyć straty związane z prowadzeniem biznesu w branży transportowej.

Istnieją dwa rodzaje polityk OCP:

  1. Wysyłka międzynarodowa OCP,
  2. OCP służy do wysyłki krajowej.

Zakres polityk OCP może się znacznie różnić. W przypadku przesyłek zagranicznych towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględni przepisy Prawa Przewozowego (w naszym kraju) oraz Konwencji o Międzynarodowym Przewozie Drogowym Towarów.

Polityka OCP – czy jest obowiązkowa?

Nie, ponieważ polityka OCP jest dobrowolna zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ale jednocześnie konieczne jest wykupienie ubezpieczenia dla firmy przewozowej, ponieważ większość klientów nie powierzy im nieubezpieczonych przesyłek. W przypadku utraty lub uszkodzenia towaru, podstawowa polisa odpowiedzialności cywilnej nie pokryje szkody.

Dlatego ubezpieczenie OCP jest gwarancją bezpieczeństwa klienta, że ​​towar powierzony przewoźnikowi jest odpowiednio zabezpieczony. Jednak dzięki tego typu ubezpieczeniu firma spedycyjna zwiększa swoją wiarygodność wobec usługodawcy i zyskuje ochronę finansową na wypadek szkody dla firmy ubezpieczeniowej.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie OCP?

Ubezpieczenie OCP przewoźnikachroni przesyłki przed pożarem, kradzieżą, wandalizmem lub uszkodzeniem oraz opóźnieniami w dostawie, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ubezpieczenie zapewnia ochronę nie tylko przewoźnikowi, ale także klientowi. W przypadku uszkodzenia firma spedycyjna uniknie trudności finansowych i zrekompensuje usługodawcy stratę.

Kalkulator przewoźnika OCP
Kalkulator przewoźnika OCP

Zasięg OCP można również rozszerzyć za odpowiednią dopłatą. Firmy ubezpieczeniowe zapewniają również ochronę w przypadku awarii agregatu chłodniczego. Jeżeli towar przewożony w chłodni ulegnie uszkodzeniu w wyniku awarii, automatycznego wyłączenia sprzętu lub zwarcia w instalacji elektrycznej, ubezpieczyciel pokryje szkodę. Szeroko zakrojona polisa OCP może również chronić ładunek w przypadku uszkodzenia bez ważnego przeglądu technicznego samochodu. Ponadto wybrane firmy ubezpieczeniowe oferują ochronę ładunku na wypadek uszkodzenia ładunku przez kierowcę podczas jazdy dwugazową ciężarówką.

Polityka OCP – kiedy to nie działa?

Firmy ubezpieczeniowe mogą stosować określone wyłączenia ochrony w swoich polisach OCP. Oznacza to, że podstawowe ubezpieczenie nie obejmuje transportu towarów niebezpiecznych, żywych zwierząt, dzieł sztuki ani pieniędzy. Firmy ubezpieczeniowe mogą również odmówić ubezpieczenia droższych urządzeń elektronicznych. Jednak za odpowiednią dopłatą możemy rozszerzyć zakres danej polisy OCP.

Ponadto firma ubezpieczeniowa może odmówić nam wypłaty odszkodowania w przypadku zaniedbania spowodowanego zaniedbaniem firmy spedycyjnej lub jej pracowników. Na przykład wykluczeniem z zakresu OCP może być:

      • Parkować na parkingu niestrzeżonym,
      • Wjazd do kraju, w którym nie obowiązuje ubezpieczenie OCP,
      • Niewłaściwy załadunek (np. brak pasów bezpieczeństwa) lub niewłaściwe rozłożenie ładunku w naczepie (np. przewożenie żywności w zbyt niskich temperaturach),
      • Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy kierowców,
      • Pojazd jest prowadzony przez osobę niewykwalifikowaną,
      • Uszkodzenie pojazdu.

Dlatego przed zawarciem umowy ubezpieczenia bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z jej ogólnymi warunkami.