Producent filtrów przemysłowych

Producent filtrów przemysłowych – filtracja stanowi jeden z ważniejszych procesów w zakładach produkcyjnych, lecz także w firmach, działających w innych gałęziach gospodarki. Ważne jest oczyszczanie powietrza, cieczy, gazów czy materiałów stałych, które mogą zawierać w sobie substancje potencjalnie szkodliwe. W filtry przemysłowe powinny zaopatrzyć się przedsiębiorstwa działające na większą, a także na mniejszą skalę. Ważne, aby wybierać sprawdzone rozwiązania, bezpośrednio od producenta.

Na czym polega filtracja?

Filtracją możemy nazwać proces oczyszczania, który odnosi się zarówno do cieczy, jak i do gazów czy materiałów sypkich. W rzeczywistości chodzi o to, aby oddzielić nieszkodliwe elementy, które chcemy uzyskać od substancji, które mogą wywierać negatywny wpływ na ludzkie zdrowie, środowisko naturalne czy maszyny produkcyjne. W rzeczywistości zastosowanie filtrów przemysłowych jest więc bardzo szerokie, a dobór konkretnych rozwiązań zależy od potrzeb danej firmy. Musimy mieć na uwadze, że filtracja nie jest procesem, wobec którego można pozostać obojętnym. Dotyczy to nawet przedsiębiorców, którzy z pozoru nie wprowadzają zbyt wielu substancji szkodliwych do obiegu. Powodem są oczywiście wyśrubowane standardy i normy, których nieprzestrzeganie wiąże się z ryzykiem nałożenia sporych kar finansowych. 

Jak dobrać odpowiednie filtry dla przemysłu?

Społeczeństwo coraz szerzej zainteresowane jest procesem oczyszczania powietrza czy chociażby wody. Z tego też powodu korzystamy z profesjonalnych oczyszczaczy powietrza oraz dzbanków filtrujących. Mamy świadomość, że zarówno w powietrzu, jak i w wodzie mogą znajdować się groźne dla nas patogeny. Podobnie jest w przypadku zakładów produkcyjnych, choć oczywiście obowiązek stosowanie odpowiednich systemów filtracji dotyczy nie tylko ich. Przed największym wyzwaniem stoją firmy, które z racji przedmiotu działalności wpuszczają do obiegu wiele substancji szkodliwych, zwłaszcza w powietrzu oraz w cieczach. Możemy wyróżnić filtry powietrza wlotowego, wylotowego oraz sprężonego. Filtry powietrza wlotowego oczyszczają powietrze, które dostaje się bezpośrednio do pomieszczeń, na przykład hal produkcyjnych. Tymczasem filtry wylotowe oczyszczają powietrze, wydostające się na zewnątrz, a więc do atmosfery. Filtry sprężonego powietrza służą oczyszczaniu drobinek, które napędzają różnego typu maszyny, w tym także produkcyjne. Możemy również wyróżnić filtry patronowe, koszowe i kątowe, workowe, koalescencyjne oraz elektrofiltry. Filtry patronowe służą do odseparowywania lekkich pyłów, koszowe i kątowe wyłapują natomiast ciała stałe z powietrza. Tymczasem filtry workowe służą do odpylania powietrza z cząstek stałych koalescencyjne oczyszczają gaz z kropelek cieczy, zaś elektrofiltry wychwytują pyły, zawierające drobne ładunki elektryczne. Wybór konkretnych rozwiązań jest więc zależny w dużej mierze od gałęzi przemysłu, w jakiej działa firma oraz substancji, jakie potencjalnie mogłaby wyemitować.

Najwyższej jakości rozwiązania od producenta

Producent filtrów przemysłowych
Producent filtrów przemysłowych

Na jakie filtry przemysłowe warto się zdecydować? Czy powinniśmy oszczędzać, wybierając tańsze rozwiązania, a może bardziej efektywne okaże się zainwestowanie w droższe systemy? Odpowiedzi na te pytania często poszukują właściciele firm. Musimy jednak zdać sobie sprawę z jednej rzeczy – filtry przemysłowe muszą być przede wszystkim wydajne. Należy więc dopilnować, aby filtrowane przez nie powietrze spełniało wszelkie normy ustawowe. Obecnie na rynku możemy znaleźć tańsze i nieco droższe rozwiązania, które będą dopasowane do naszych potrzeb. Tańsze systemy nie wymagają poczynienia dużych nakładów inwestycyjnych, jednak ich użytkowanie nie jest bardzo wydajne, a często pociąga za sobą dodatkowe koszty. Jeśli dysponujemy większym kapitałem, możemy wyposażyć firmę w bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, które okazują się znacznie efektywniejsze i generują niższe koszty w dłuższej perspektywie czasowej. Pamiętajmy, aby dobierać konkretne systemy z pomocą producenta, który doskonale zna ich zastosowanie, a także ręczy za ich najwyższą jakość. Najczęściej wybór właściwych dla danej firmy rozwiązań poprzedza dogłębna analiza dokumentacji technicznej. Należy bowiem ocenić, które systemy w danym przypadku okażą się najwydajniejsze i najefektywniejsze. Musimy pamiętać, że dbamy nie tylko o to, aby przestrzegać przepisów prawa, lecz przede wszystkim skupiamy się na zdrowiu ludzki oraz dobru środowiska naturalnego. Nie mniej ważne są także maszyny, które użytkujemy na co dzień. Powinniśmy mieć świadomość, że dobór właściwych systemów filtrujących od producenta jest istotny nie tylko dla firm produkcyjnych. Filtrowanie powietrza staje się dziś koniecznością także w instytucjach publicznych. Mowa tutaj o szpitalach, ośrodkach zdrowia, przedszkolach, szkołach czy urzędach. Przebywają tam osoby, którym zanieczyszczone powietrze może potencjalnie zaszkodzić, zwłaszcza jeśli chodzi o ośrodki ochrony zdrowia czy przedszkola bądź żłobki. Warto więc skupić się na doborze właściwych rozwiązań, jakie oferuje producent filtrów przemysłowych.