Jak wybrać dobry skup aut?

Skupy samochodów używanych działają na prostej zasadzie – skupują auta poniżej rynkowej ceny. Następnie odsprzedają je z dużym zyskiem. Skup samochodów używanych to dobre rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim sprzedaniu samochodu oraz otrzymaniu gotówki od ręki.

Największe zalety skupów samochodów

skup aut SzczecinBardzo dużą zaletą skupów samochodów używanych jest to, że praktyczne działają one 7 dni w tygodniu. Większość z nich także oferuje dojazd do klienta. Jest to rozwiązanie wręcz idealne dla osób, które chcą sprzedaż swoje zabytkowe czy też luksusowe auto w bardzo przystępnej cenie. Największe skupy samochodów w Polsce jak najbardziej są w stanie klientom swoim zaoferować około 90% rynkowej ceny. To w połączeniu z płatnością natychmiastową jest dobrą, a nawet bardzo dobrą ofertą. Mniejsze autoskupy, które działają na rynkach lokalnych oferując ceny mniej więcej 65%-75% ceny rynkowej. W związku z tym warto wybrać taki autoskup, który oferuje nam ceny najkorzystniejsze.

Na rynku istnieją także tacy handlarze, którzy pozostawiają bardzo często karteczki za wycieraczkami z informacją, że są zainteresowani kupnem danego samochodu. Bardzo często są to osoby, które nie prowadzą legalnej działalności gospodarczej. W związku z tym oferują nam możliwie najniższą cenę za samochód.

W jaki sposób wybrać godny uwagi skup używanych samochodów?

Wybór odpowiedniego skupu aut w Szczecinie, w którym zdecydujemy się sprzedać nasz samochód, na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się bardzo prosta. Wystarczy skorzystać z sieci i w kilka minut znajdziemy informacje o skupach używanych auto w naszej najbliższej lokalizacji. Jednak w rzeczywistości okazuje się, że w przeglądarce internetowej wyświetli nam się cała masa firm, które rzekomo oferują nam najkorzystniejsze ceny oraz najatrakcyjniejsze warunki. Zatem wybór ten już taki prosty nie jest. Rozwiązaniem chyba najrozsądniejszym będzie zdecydowanie się na dużą firmę, która prowadzi skup auto o ogólnopolskim zasięgu.

Firmy ogólnopolskie zajmują się odkupywaniem w zasadzie każdego rodzaju samochodu oraz każdej marki. Gdy korzystamy z usług dużych firm, także możemy liczyć na wycenę uczciwą, ponieważ te autoskupy korzystają z usług rzeczoznawców licencjonowanych. Powinniśmy unikać takie takich firm, które swoje usługi reklamują przy pomocy ulotek, a w ich ofertach odszukać próżno informacji o gospodarczym podmiocie. Przed wyborem zakupu odpowiedniego na pewno rozsądnie jest sprawdzić opinie pozostałych użytkowników o danej firmie w sieci.

Czy opłacalna jest sprzedaż samochodu w skupie?

Każdy z nas doskonale wie, że rynek wtórny samochodów w Polsce jest naprawdę bardzo silnie nasycony. W związku z tym sprzedaż używanego samochodu w stanie dobrym, jest naprawdę zadaniem bardzo trudnym jak i także bardzo czasochłonnym. Osoby, które próbują sprzedać po raz pierwszy swoje auto uważają, że sprzedadzą swój samochód w kilka dnia, a co najwyżej w miesiąc. Jednak w rzeczywistości okazuje się, że wiele naprawdę dobrych samochodów szuka owych właścicieli nawet przez kilkanaście miesięcy. Skup aut używanych samochodów najczęściej odkupią nasz samochód od ręki, a do tego zapłacą od razu gotówką. Jednocześnie (co dla wielu osób jest bardzo ważne) zagwarantują nam możliwość odebrania samodzielnego samochodu z miejsca dowolnego. Autoskup jest zatem rozwiązaniem bardzo wygodnym oraz także bardzo bezpiecznym. Najważniejsze jest jednak to, że w zdecydowanej większości przypadków, jest to opłacalny najbardziej sposób pozbycia się samochodu w bardzo przystępnej cenie.

Podsumowanie

Zatem jak najbardziej rekomenduje się korzystanie ze skupów samochodów używanych. Jednak nie z każdego. Należy dokonać odpowiedniej selekcji. Nie sprzedajemy samochodu w pierwszym lepszym skupie aut. Wcześniej zróbmy dokładny research. Wyeliminujmy skupy samochodów, które raczej w sieci nie mają dobry opinii. Z takimi skupami aut nie chcemy mieć nic do czynienia. Szukamy skupów ze znaczną większością opinii pozytywnych. Do tego pamiętajmy, aby szukać możliwie jak największych skupów. Najlepiej stawiać na te, które mają zasięg ogólnopolski. Zwykle w miejscach tych oferowane nam są najwyższe ceny. Każdemu sprzedającemu na uzyskaniu możliwie najwyższej ceny najbardziej zależy. Wystrzegajmy się podejrzanych handlowców, którzy zaczepiają nas karteczkami wciśniętymi za samochodowe wycieraczki. Są to osoby podejrzane, które zwykle oferują żenująco niskie ceny. Nie powinniśmy na tak niskie ceny się zgadzać. Szukając nieco dłużej na pewno zostanie nam zaoferowana wyższa cena. Nic nas to nie kosztuje, a czasami możemy naprawdę zyskać „trochę grosza”. Wyceny w skupach samochodów są najczęściej darmowe i z dojazdem do klienta, a więc nie tracimy ani czasu, ani też pieniędzy. Taki scenariusz naprawdę nam się podoba. Zatem skoro mamy do sprzedania samochód nie zwlekajmy i nie zajmujemy się tym sami. Może to trwać naprawdę długo. Z pomocą auto skupów transakcja przebiegnie bardzo szybko, a do tego otrzymamy natychmiast pieniądze za sprzedany samochód.