Meble skandynawskie

Meble skandynawskie od kilku już dobrych lat cieszy się sporą popularnością, jeżeli chodzi o wystrój różnych wnętrz. Ponadto, nic nie wskazuje na to, aby miało dojść do jakichkolwiek zmian w tejże kwestii. Meble produkowane w skandynawskim stylu, stawiają nie tylko chociażby n a prostotę, ale głównie na funkcjonalność. Tego rodzaju meble oraz dodatki, dopasowane będą praktycznie do każdego spośród rodzajów pomieszczeń, zaczynając od tych klasycznych, utrzymanych w bardzo ciepłej kolorystyce, poprzez rustykalne, kończąc na bardzo nowoczesnych. Jeśli chcemy dowiedzieć się, do jakich wnętrz będą najlepiej pasowały meble wykonane w stylu skandynawskim, to powinniśmy się zapoznać z poniższym artykułem.

Styl skandynawski – czyli tak naprawdę jaki?

Czym tak naprawdę odznaczają się meble wykonane w skandynawskim stylu? Według skojarzeń wielu osób, jest to przede wszystkim zimny, a nawet można powiedzieć, iż nieprzyjemny styl, ale w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Faktycznie, meble wykonane w skandynawskim stylu są minimalistyczne, niemniej jednak przewaga ciepłych oraz jasnych kolorów sprawia, iż dodają one wnętrzom klasy. Ich wzornictwo uniwersalne sprawi, iż świetnie sprawdzą się w różnorodnych typach wnętrz – rustykalnych, eklektycznych czy nowoczesnych. Typowa dla skandynawskiego stylu, będzie głównie funkcjonalność – i bardzo dobrze można to dostrzec w przypadku mebli. Mają być one nie tylko praktyczne, ale także łatwe do przeniesienia i muszą służyć przez wiele lat. To właśnie z tego powodu, nierzadko stawia się na taki właśnie styl, dokonując wyboru mebli kuchennych, takich jak krzesła do jadalni czy też okrągłe stoły. Jeżeli zamierzamy nadać danemu wnętrzu przytulności wystarczy, że postawimy na dodatki tekstylne pod postacią narzut albo poduszek. Meble wykonane w skandynawskim stylu, są tak bardzo uniwersalne, iż doskonale sprawdzają się nie tylko w bardzo surowych, ale też i w klasycznych pomieszczeniach.

Jakość wykonania oraz funkcjonalność

Meble skandynawskiePodejmując decyzję o zakupie mebli wykonanych w skandynawskim stylu, możemy być pewni, iż posłużą nam one przez wiele lat, jak i bardzo dobrze spełnią powierzoną im funkcję. Nie istnieje w tym przypadku obawa o wyłącznie ładny wygląd, meble te mają pozostawać funkcjonalne oraz praktyczne. Ponadto, ich dosyć proste wzornictwo sprawi, iż będą doskonale dopasowane do naprawdę różnorodnych wnętrz. Bez uwagi na to, czy jesteśmy miłośnikami eklektyzmu, chłodnej nowoczesności czy też natury w stylu rustykalnym – meble w skandynawskim stylu dodadzą charakteru każdemu spośród wnętrz. Jeżeli jesteśmy fanami przytulności, powinniśmy dobrać dodatki tekstylne oraz meble takie, jak chociażby krzesła z poduszkami, które nie tylko urozmaicają wnętrza, ale również stanowią przepiękną ozdobę. Charakterystyczne dla skandynawskiego stylu, są funkcjonalne modułowe meble, za sprawą których można tworzyć różnorodne zestawy, zależnie od naszych preferencji. Dzięki czemu zyskujemy pewność, iż meble te posłużą nam przez naprawdę długi czas – istotną rolę w takim przypadku odgrywać będzie nie tylko najwyższa jakość wykonania, ale również opcja dobrania mebli do własnych potrzeb w konkretnym momencie.

Przytulne pomieszczenia

Jasne kolory, w których przygotowywane są meble w skandynawskim stylu, sprawiają, iż dodają one przytulności w każdym z pomieszczeń, bez uwagi na styl wystroju ogólnego. Okrągłe stoliki oraz krzesła z poduszkami, stanowią niezwykle odznaczające się w stylu skandynawskim meble. Dokonując ich połączenia z naszymi ulubionymi dodatkami, mamy opcję stworzenia wymarzonego pomieszczenia, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również sprawi, iż będziemy w nim przebywali z przyjemnością.

Meble skandynawskie – najpopularniejsze rodzaje 

Łóżko – nowoczesne łóżka skandynawskie odnoszą się ściśle do tradycji, jak i obecnie panującej mody. Ich charakterystyczną cechę stanowi jasna barwa, dzięki zastosowaniu brzozowej sklejki. Zwykle napotkać możemy na projekty mające wysokie zagłówki. Niepowtarzalny design sypialni, można podkreślać za sprawą zastosowania różnych dodatków – ozdobnych poduszeczek, bawełnianych nitek, pledów.meble do hotelu

Szafki nocne, regały oraz szafy – to niezbędne elementy w każdej szafie. Jeśli zachowamy spójność designu w całości pomieszczenia, uda się nam uzyskać bardzo stylowe wnętrze. Można stawiać na kolorystyczną spójność oraz dokonać wyboru szafy w jasnych barwach, podobnych do tych, w których zostały wykonane łóżka albo wybrać nieco ciemniejszą kolorystykę, która wprowadzi kontrast. Bez wątpienia, meble wykonane ze sklejki w skandynawskiej stylistyce, stanowią bardzo dobry wybór do sypialni.

Meble do kuchni – będą one stanowić bardzo dobre uzupełnienie wystroju naszego mieszkania. Stylistyka w surowej wersji, bardzo dobrze sprawdza się w niewielkich przestrzeniach, których wymogi skupione są głównie na odpowiednim zagospodarowaniu miejsca. Minimalizm w kuchni idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których brak jest miejsca. Poza meblami skandynawskimi, na optyczne powiększanie pomieszczenia kuchennego, wpływają także spore lustra, które dopasowują się idealnie do mebli naturalnych.