Warszawa wrastające paznokcie

Warszawa wrastające paznokcie to zmiana, w której krawędź płytki paznokcia na palcu zaczyna wrastać w miękkie tkanki fałdu okołopaznokciowego. To poważny problem, znany wielu ludziom, ale niewielu wie, że istnieją metody niechirurgicznego leczenia, które pozwalają pozbyć się go na zawsze. Wystarczy odwiedzić gabinet podologiczny w Warszawie i poddać się nie inwazyjnemu zabiegowi.

Usuwanie wrastającego paznokcia cena Warszawa
Usuwanie wrastającego paznokcia cena Warszawa

Dlaczego paznokcie wrastają?

Głównymi przyczynami wrastania paznokci są:

 • Niewłaściwa pielęgnacja i nieprawidłowe obcinanie płytek paznokciowych.
 • Noszenie wąskich butów.
 • Infekcje grzybicze płytki paznokciowej.
 • Nawroty po zabiegach chirurgicznych.
 • Płaskostopie.
 • Wrodzona lub nabyta deformacja stopy.
 • Nadwaga
 • Urazy.

Czy trudno znaleźć specjalistę, który zapewnia szeroki zakres usług korekcji wrastającego paznokcia? W Warszawie działa gabinet podologiczny który zatrudnia specjalistów, znających niechirurgiczne metody korekcji wrastającego paznokcia.

Dlaczego ważne jest, aby nie odkładać wizyty u podologa w Warszawie?

Dziedzina jaką jest podologia to: specjalistyczna pielęgnacja stóp, profilaktyka, diagnostyka, leczenie, pielęgnacja, eliminowanie schorzeń stopy.

Co Cię martwi:

 • Ból w okolicy paliczka paznokciowego dużego palca (w początkowej fazie objawia się bólem podczas chodzenia, a później dyskomfort nie ustępuje nawet w spoczynku)?
 • Obrzęk i zaczerwienienie wału okołopaznokciowego?
 • Pojawienie się ropy i opuchlizny?

Warszawa wrastające paznokcieWrastający paznokieć nie tylko wygląda nieestetycznie i powoduje dyskomfort, ale również stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Zlokalizowana infekcja granicy paznokcia (zanokcica) może rozwinąć się w głębszą infekcję tkanek miękkich, która z kolei może przekształcić się w infekcję kości i szpiku, co może prowadzić do utraty palca. Chcesz całkowicie pozbyć się problemu? To możliwe w gabinecie podologicznym w Warszawie, specjalista przywróci zdrowy wygląd i schludność paznokciom, tutaj otrzymasz fachową pomoc. Dziś możesz obejść się bez chirurgii, istnieje kilka metod eliminowania wrastających paznokci w Warszawie.

O czym musisz wiedzieć? Stopy to część ciała, która przyjmuje na siebie znaczne obciążenie ruchowe i ciężar całego ciała. Mięśniowy  ruch ciała ma swój początek właśnie w stopach. Jeśli rozpoczną się choroby w tym obszarze, w organizmie mogą rozpocząć się nieodwracalne zaburzenia, które zakłócą pracę całego dobrze skoordynowanego mechanizmu. Podolog konsultuje z pacjentem problemy ze stopami, skórą lub palcami stóp, przepisuje terapię, leczy wrastające paznokcie i udziela zaleceń dotyczących pielęgnacji stóp.

Leczenie wrastających paznokci w Warszawie

klinika podologii Warszawa
klinika podologii Warszawa

Istnieją różne rodzaje leczenia wrastających paznokci, w tym szkolenia z higienicznej pielęgnacji łożysk paznokciowych i prawidłowej techniki obcinania paznokci, dopasowanie obuwia, wkładki ortopedyczne, różne zabiegi nieoperacyjne.

Specjaliści z gabinetu podologicznego w Warszawie stosują skuteczne, bezbolesne, niechirurgiczne metody korekcji kształtu zmienionej płytki paznokcia (ortonyksja):

 • Klamry ortonyksyjne – uznane za najbardziej skuteczną metodę rozwiązującą problem wrastających paznokci. Ich zadaniem jest przywrócenie prawidłowego toru wzrostu paznokcia oraz jego wyprostowanie. To nieinwazyjny zabiegi nie powodujący dolegliwości bólowych i eliminujący dotychczas odczuwane. Założenie przez podologa w Warszawie klamry na wrastający paznokieć nie powoduje ograniczeń w normalnym funkcjonowaniu.
 • Metoda Arkady, czyli inaczej leczenie wrastających paznokci za pomocą kostki Arkady umożliwia usunięcie tego problemu już w ciągu pół godziny. Polega ona na ustabilizowaniu palucha i odkształceniu płytki paznokcia przy użyciu odpowiednich manipulatorów. Kolejny etap to utwardzenie odkształcenia za pomocą akrylu. Poddając się zabiegowi eliminowania wrastających paznokci w Warszawie bardzo istotne są systematyczne wizyty kontrolne w gabinecie podologicznym. Dlaczego? Podolog wymienia masę akrylową co przyspiesza efekt zdrowienia.

Ortonyksja – korekcja wrastających paznokci w Warszawie

Korzyści ortonyksji w leczeniu wrastających paznokci:

 • Nie ma potrzeby stosowania technik chirurgicznych.
 • Zauważalna poprawa stanu paznokcia.
 • Zmniejszenie bólu natychmiast po rozpoczęciu leczenia.
 • Brak dyskomfortu i bólu podczas leczenia.
 • Nie ma ograniczeń w doborze obuwia po zabiegu.
 • Podczas zabiegu można wykonać pedicure.

Ortonyksja w gabinecie podologicznym w Warszawie w zakresie wrastających paznokci to wysokiej jakości leczenie bez nawrotów i powikłań! Czas leczenia zależy od zaawansowania zmian zapalnych, w trudnych przypadkach może zająć nawet kilka miesięcy. Jeżeli nosisz klamry ortonyksyjne, czas trwania leczenia wrastającego paznokcie będzie uzależniony od stopnia rozwoju schorzenia. Najczęściej wystarczy kilka zabiegów podologicznych. Jeśli chodzi o metodę kostki Arkady proces zdrowienia jest zależny od stopnia uszkodzenia paznokcia i czasu trwania takiej anomalii. Najczęściej niezbędne są okresowe wizyty kontrolne co dwa lub cztery tygodnie. Ważne jest unikanie powtarzającego się ucisku na paznokcie i urazów paznokci, przestrzeganie zasad higieny stóp. Przycinanie paznokci najlepiej wykonywać za pomocą czystych specjalistycznych narzędzi w gabinecie podologicznym.