Medycyna estetyczna coraz popularniejsza wśród Polek

Medycyna estetyczna to odłam medycyny, którego główną działalnością jest przeciwdziałanie starzeniu się skóry, oraz poprawianiem i usuwaniem niedoskonałości  takich jak blizny, rozstępy, zmarszczki czy cellulit, które mogą przeszkadzać nam w życiu codziennym i wpływać na samoocenę. Zajmuje się też tuszowaniem skutków starzenia się skóry. Jej  naczelnym celem jest sprawienie, aby mogło nam się lepiej żyć, aby zwiększyć naszą samoakceptację i zadowolenie z własnego wyglądu.

W ostatnich latach coraz więcej osób korzystało z usług medycyny estetycznej, zyskiwała ona swoich zwolenników i stałych pacjentów, a na jej popularność wpływa także doskonała dostępność. Każdemu marzy się piękne, szczupłe i gładkie ciało, wiele osób zmierza do tego, żeby mieścić się we współczesnym kanonie piękna, czuć się pewnie we własnym ciele i czerpać z życia pełnymi garściami.

Medycyna estetyczna przed i po – czyli czy warto wybrać się na zabieg

medycyna estetyczna

Listę zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna jest bardzo szeroka i dopasowana do potrzeb pacjentów korzystających z jej usług, absolutnie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a lekarze pomogą podjąć właściwą decyzję. Wybierając zabieg warto zwrócić uwagę w jakim przedziale wiekowym się znajdujemy i dopasować go do siebie. Ponieważ  medycyna estetyczna poniżej 30, medycyna estetyczna po 40 i medycyna estetyczna po 50 proponują zupełnie inne zabiegi. Dla młodszych pań najważniejsze będzie wyszczuplenie ciała i ujędrnienie go, wymodelowanie ust, czy wybielenie zębów. przede wszystkim na wymodelowaniu ciała. A dopiero potem, gdy skóra już wymaga odmłodzenia, wybierać liftingi, wypełnianie zmarszczek. Medycyna estetyczna proponuje także wiele uniwersalnych zabiegów, które sprawdzą się u osób w każdym wieku, są to: zabiegi ultradźwiękami redukujące cellulit i rozstępy, liposukcja, zmniejszenie cieni pod oczami, usuwanie blizn, masaże próżniowe, czy zabiegi z grupy ginekologii i stomatologii estetycznej, wypełnianie kwasem hialuronowym, zabiegi plazmą, oraz zabiegi poprawiające wygląd piersi. Gdy zabieg zostanie dopasowany odpowiednio do naszych potrzeb, efekt powinien nas w zupełności zadowolić i korzystnie wpłynąć na nasze życie, na przykład na naszą pewność siebie, co będzie skutkowało częstszym udziałem w życiu społecznym. Pokonanie kompleksów sprawi, że pokochamy nasze ciało. 

Medycyna estetyczna w ciąży – czego należy unikać

Ciąża to okres w życiu kobiety, w którym powinna szczególnie brać pod uwagę dobro jej dziecka, aby mogło się w prawidłowy sposób rozwijać i urodzić się w pełni zdrowe. Niestety medycyna estetyczna to głównie zabiegi małoinwazyjne, ale nadal wpływające na nasz cały organizm, a co za tym idzie, także organizm dziecka. Jakich zabiegów unikać przede wszystkim? Odradza się wszelkich zabiegów wykorzystujących prądy, ultradźwięki, silnie działające substancje, fale radiowe, toksyn, kwas hialuronowy, oraz kolagen, nie powinno się także wykonywać wampirzego liftingu i peelingów chemicznych. Na czas ciąży najlepiej całkowicie zrezygnować z usług medycyny estetycznej, wszystko to w trosce o Twoje dziecko. Do zabiegów najlepiej wrócić po zakończeniu laktacji, wtedy następuje czas, aby zatroszczyć się o ciebie, bo ciało nie jest już tak idealne jak było przed ciążą, skóra na brzuchu jest obwisła, pojawia się więcej tkanki tłuszczowej i rozstępy, ale spokojnie, medycyna estetyczna pomoże Ci wrócić do wcześniejszej formy.

Medycyna estetyczna – kto wykonuje?

Na pewno wiele osób zastanawia się kto posiada odpowiednie uprawnienie do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Jest to lekarz medycyny estetycznej, warto zwrócić na to uwagę przy wyborze zabiegu, bo wtedy mamy gwarancję, że wykona go kompetentna osoba. Odpowiednio wykwalifikowany i wyedukowany lekarz, umie bezpiecznie przeprowadzić zabieg, odpowiednio szybko i skutecznie zareaguje w przypadku wystąpienia komplikacji i rozpozna niepożądane reakcje organizmu, przed zabiegiem zdiagnozuje nasze choroby i alergie i będzie w stanie odpowiednio dobrać preparaty i narzędzia, a w razie pytań kompleksowo na nie odpowie i będzie wiedział czy wszystko goi się w prawidłowy sposób. Wybierając specjalistę w swojej dziedzinie, mamy pewność, że opiekuje się nami odpowiedzialna osoba i jesteśmy bezpieczniejsi. Warto także wiedzieć dlaczego medycyna estetyczna nie jest równoznaczna z chirurgią plastyczną. Medycyna estetyczna to w ogromnej mierze zabiegi małoinwazyjne i niechirurgiczne, ale jednak są to działania bardziej zaawansowane i bardziej ingerujące w organizm, niż kosmetyczne i kosmetologiczne. Po takim zabiegu nie będziesz zmuszony zostać w szpitalu. Szukając odpowiedniego zabiegu dla siebie, trzeba pomyśleć jaki efekt ma on nam przynieść, czy chcemy pozbyć się cellulitu i zbędnego tłuszczyku, ujędrnić i wygładzić skórę, a może chcemy pozbyć się zmarszczek, nieestetycznych blizn, czy innych niedoskonałości utrudniających nam życie codzienne. Taki drobny zabieg może pomóc osiągnąć nam wymarzoną figurę i wygląd, dzięki niemu pozbędziemy się wszelkich kompleksów, a nasza samoocena znacznie wzrośnie, chętniej będziemy wychodzić na spotkania z ludźmi i przestaniemy wstydzić się siebie.