Warszawskie masaże

Istnieją różne rodzaje masaży, jednak osoba wykonująca masaż musi posiadać odpowiednie kwalifikacje i posiadać tytuł technika masażysty. Możesz ukończyć szkołę masażu lub wziąć udział w kursach po gimnazjum, a nawet szkole zawodowej. Dlatego w dzisiejszych czasach usługi te świadczą nie tylko fizjoterapeuci, ale także prywatne masażystki, salony masażu, SPA i centra fitness. Jak otworzyć salon masażu w Warszawie i przyciągnąć klientów? Jeśli masz doświadczenie i umiejętności w wykonywaniu masaży terapeutycznych lub kosmetycznych, może to być intratny pomysł na biznes, ponieważ sesja trwająca 20-60 minut może kosztować od 100 do 200 zł, w zależności od wielkości masażu. , obszary masażu i kwalifikacje zawodowe.

Gabinety masażu w Warszawie

Praca domowa. To najłatwiejsza opcja dla początkujących. Wystarczy ponieść minimalną inwestycję – wystarczy kupić sofę masującą i zapewnić warunki do zabiegu.
Gabinety masażu mogą być otwierane w osobnych pomieszczeniach w Warszawie lub w uzdrowiskach, gabinetach kosmetycznych, prywatnych przychodniach itp. Zwykle pracuje tam 1-3 masażystów. Tymczasem możesz pracować samodzielnie lub zatrudniać pracowników.
Otwarcie salonu masażu w Warszawie z zespołem ekspertów
Analitycy szacują, że mniej niż jedna trzecia klientów przychodzi na masaże z powodów medycznych. Reszta to relaks, odpoczynek, utrata wagi. Większość turystów woli salon blisko domu: nie wszyscy klienci są gotowi na podróż do innych części miasta, nawet dobrzy eksperci. Zwykle w gabinetach masażu każdemu specjaliście przypisuje się osobny pokój. Masaż podwójny od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością. Umieszczenie więcej niż 5 stanowisk w jednym salonie nie ma sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Lepszym rozwiązaniem byłoby otwarcie kilku salonów masażu w różnych częściach stolicy.

Analiza popytu i konkurencji dla gabinetu masażu w Warszawie.

Głównymi konkurentami nowych salonów masażu w Warszawie są duże gabinety kosmetyczne i prywatne gabinety zabiegowe. W dużych miastach segment ten jest dość konkurencyjny. Głównym zadaniem jest przyciągnięcie i zatrzymanie stałych klientów, gdyż masaż nie jest zabiegiem jednorazowym i zwykle wymaga wielu sesji.

Trzon Twojej grupy docelowej stanowią kobiety w wieku od 20 do 55 lat. Zwykle stanowią co najmniej 75% całkowitej liczby odwiedzających. Mogą to być kobiety ze schorzeniami wymagającymi masażu lub kobiety, które dbają o swój wygląd i wybierają zabiegi upiększające. Mężczyźni coraz częściej wybierają masaże klasyczne i upiększające.

Przeanalizuj, co robią Twoi konkurenci – co oferują, jaki rodzaj masażu, kto dla nich pracuje i jaka jest ich polityka cenowa. Ważne jest, aby wyróżniać się niższymi cenami, bardziej profesjonalnymi i doświadczonymi masażystami lub nowymi rodzajami masaży (ale tylko wtedy, gdy w Twojej okolicy jest zapotrzebowanie). O ile nie jesteś świadomy VIP-ów, wskazane jest utrzymanie konkurencyjnej ceny usługi (nieco niższej od średniej rynkowej) przynajmniej na początku pracy. Cena może z czasem stopniowo rosnąć.

Najczęstsze rodzaje masażu w Warszawie:

 • Masaż leczniczy.
 • Ogólny masaż ciała.
 • Częściowy (kręgosłup lędźwiowy, kołnierz szyjny, kończyny dolne, głowa itp.).
 • Masaż wyszczuplający (w tym masaż cellulitu).

Istnieje wiele rodzajów masażu. Zabieg może mieć na celu rozluźnienie ciała lub odwrotnie, aby przygotować się na stres. Natomiast masaż leczniczy może być stosowany w leczeniu wielu dolegliwości: rwy kulszowej, zapalenia stawów, zapalenia mięśni, zaburzeń neurologicznych i wielu innych. Masaż leczniczy to: uciskanie, rozcieranie, rozcieranie wyznaczonych partii ciała.

Dostępne są również masaże higieniczne i sportowe. W ostatnich latach bardzo popularne stały się style masażu takie jak tajski, tybetański, próżniowy, terapia kamieniami, masaż dłoni i drenaż limfatyczny. Zacznij od tych, których potrzebują Twoi klienci w Twoim mieście. W Warszawie do masażu najczęściej używa się olejków i kremów. Ponadto dla niektórych typów programów dostępne są dodatkowe narzędzia. Ważne jest, aby wszystkie te produkty były wysokiej jakości i certyfikowane.

Wybieramy pracowników  do masażu w Warszawie

Po pierwsze potrzebujesz doświadczonej masażystki. Byłoby świetnie, gdyby mieli już własną bazę klientów. Liczba masażystów uzależniona jest od wielkości salonu. Zajmuje średnio 2-3 osoby. Potrzebna będzie również recepcjonistka, personel sprzątający i księgowy.

Główne kanały promocji salonów masażu w Warszawie:

 • Szyld sklepu. Powinna być piękna i atrakcyjna, aby można ją było zauważyć z daleka.
 • Rozdaj ulotki w pobliżu salonów wystawowych, metra, transportu publicznego, centrów handlowych.
 • Reklama zewnętrzna (banery, plakaty).
 • Reklama kontekstowa na Twojej stronie i w Internecie.
 • Reklamuj się w sieciach społecznościowych. Możesz zarządzać swoimi grupami i konfigurować reklamy kierowane.
 • Reklama w mediach – w prasie, na portalach miejskich.
 • Warto rozwijać programy nagród, programy lojalnościowe, sprzedawać bony na masaże dla stałych klientów.
 • Marketing szeptany to bardzo skuteczna reklama w branży masażu.

Główne zagrożenia dla tego biznesu:

 • Niska jakość usług – ważne jest, aby śledzić opinie klientów i mądrze wybierać masażystę.
 • Słaby ruch – może to być spowodowane niewłaściwą lokalizacją salonu, źle przemyślaną polityką cenową, brakiem zapotrzebowania na usługę w Twojej okolicy.
 • Ostra konkurencja – zastanów się, jak zbudować lojalną bazę klientów i wyróżnić się na tle konkurencji.

Salony masażu w Warszawie mogą być dochodowym biznesem, jeśli odpowiednio przeanalizujesz swoje potrzeby usługowe i dobierzesz wykwalifikowany personel.