O czym trzeba wiedzieć przed przeszczepem włosów?

Problemy z łysieniem to zmora dużej części mężczyzn oraz coraz większej ilości kobiet. Może ono mieć różne podłoże – genetyczne, hormonalne lub chorobowe. Niezależnie od tego jak bardzo jest zaawansowane, współczesna medycyna estetyczna zna sposoby na jego kompletne pozbycie się. Przeszczep włosów to coraz popularniejsze i coraz mniej inwazyjne rozwiązanie problemu łysienia, niezależnie od jego zaawansowania. Sprawdź co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg.

Na czym polega przeszczep włosów?

O czym trzeba wiedzieć przed przeszczepem włosów?Zabieg przeszczepu włosów polega na pobraniu ich z okolic potylicy i przeszczepieniu w wybrane przez nas miejsce. Może to być zarówno skóra głowy, jak i klatka piersiowa, brwi lub jakiekolwiek inne miejsce. Przeszczep włosów być wykonany w przypadku różnych rodzajów łysienia – androgennych, czy bliznowaciejących. Jest stosowane także w przypadkach łysienia pochorobowego. Chociaż wiele osób boi się towarzyszącego zabiegowi bólu, warto wspomnieć, że w każdym przypadku przeszczep włosów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest on całkowicie bezbolesny. Po zabiegu nie potrzeba żadnej rekonwalescencji, tuż po jego zakończeniu możemy wrócić do codziennych czynności. Proces gojenia trwa, w zależności od przypadku, od siedmiu do czternastu dni.

Efekty transplantacji są bardzo zadowalające. Możemy zapomnieć o ciągłym korzystaniu z takich akcesoriów jak peruki, tupeciki, czy treski. W zamian otrzymujemy trwałe zagęszczenie naturalnych i świetnie wyglądających włosów, we wszystkich miejscach, w których do tej pory mieliśmy ich za mało.

Kto może skorzystać z przeszczepu włosów?

Jednym z najczęściej powtarzających się mitów dotyczących przeszczepu włosów jest stwierdzenie, że może on być dokonany tylko u mężczyzn. Tymczasem nie ma żadnych przeszkód, aby tego typu zabiegowi poddała się kobieta. Jeżeli czuje ona taką potrzebę i nie spełnia żadnych warunków, które znajdują się na liście przeciwwskazań, kobieta może zdecydować się na przeszczep włosów na wszystkich wybranych obszarach ciała.
A jeżeli o przeciwwskazaniach mowa – na jakie należy się nastawić? Niestety, liczba chorób i przypadłości, które uniemożliwiają nam przeszczep włosów jest stosunkowo długa. Należą do niej takie kwestie jak:

– aktywne choroby nowotworowe,
– niektóre choroby układu sercowo-naczyniowego,
– cukrzyca,
– łysienie plackowate,
– aktywne stany zapalne na skórze głowy,
– intensywne zaburzenia hormonalne.

Na szczęście większość pacjentów, którzy decydują się na zabieg może bez problemów być do niego zakwalifikowana. W dobrej klinice medycyny estetycznej przed zabiegiem zostanie z nami przeprowadzony bardzo szczegółowy wywiad, gdzie dowiemy się konkretnie jak wygląda nasz indywidualny przypadek. 

Czy decydując się na przeszczep włosów musimy obawiać się blizn?

Przeszczep włosów może wiązać się z konsekwencjami w postaci nowo powstałych blizn. Jednak nowoczesna technologia i metody stosowane we współczesnych gabinetach medycyny estetycznej sprawiają, że pozostałe blizny są praktycznie niewidoczne na pierwszy rzut oka. Wyraźne i widoczne blizny to domena metod, które stosowane są już w kosmetyce bardzo rzadko.
Obecnie przeszczep włosów dokonywany jest manualnie lub za pomocą specjalnego robota. Cały proces polega na pobieraniu i przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych. Nie potrzeba do tego skalpela ani żadnych innych narzędzi chirurgicznych. Nowoczesne narzędzia pobierające mieszki włosowe mają średnicę od 0,6 do 1,0 milimetra, co pozwala na zupełnie bezpieczną i nieinwazyjną pracę. Właśnie dlatego blizny, które pozostają po zabiegu są praktycznie niewidoczne a pacjent od razu może wrócić do wykonywania codziennych czynności. 

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Wiele osób z góry rezygnuje z możliwości poddania się zabiegowi transplantacji włosów ze względu na potencjalnie wysokie koszta zabiegu. Jak to wygląda naprawdę? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że cena zabiegu przeszczepienia włosów uzależniona jest od kilku czynników, z których najważniejsze to jego rozległość i efekty oraz wybrana przez nas metoda.
Koszta mogą różnić się diametralnie w przypadku dwóch różnych pacjentów, nawet jeżeli obszar, na którym dokonuje się przeszczepu jest u nich podobny. Dlaczego? Wszystko zależy od budowy włosa. Posiadacze grubych i kręconych włosów mogą być pewni, że lepiej pokryją one wyznaczony obszar niż włosy cienkie i długie. Oczywiście będą one też generowały zupełnie inne koszta. 

Nowoczesne i niemal nieinwazyjne metody sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości transplantacji włosów. Faktycznie jest to zabieg stosunkowo kosztowny, należy jednak pamiętać, że decydując się na niego dokonujemy inwestycji w przyszłość, dając sobie prezent nie tylko w postaci gęstych włosów, ale także dodatkowej pewności siebie i wyleczenia się z kompleksów. Właśnie dlatego jest to możliwość, którą warto rozważyć i dobrze się do niej przygotować. Wybierajmy sprawdzone kliniki medycyny estetycznej, które stosują do przeszczepu włosów jedynie nowoczesne metody.