Czarny laptop Toshiba Dynabook Satellite Pro L50-G-13K

Czarny laptop Toshiba Dynabook Satellite Pro L50-G-13K oferuje użytkownikom innowacyjne rozwiązania w najnowszej technologii. Co warto wiedzieć? Toshiba zawsze skupiała się na podanym współczynniku kształtu. Najbardziej atrakcyjny dla firmy był segment korporacyjny, za który uważa się wypuszczenie pierwszego laptopa w 1985 roku.Teraz urządzenia są produkowane pod zaktualizowaną marką Dynabook, a znana wcześniej seria Satellite została ponownie zaprezentowana we flagowych komputerach mobilnych Pro. Wyposażone są w procesory 10 generacji, charakteryzują się dobrą żywotnością baterii, mają dużo złącz i interfejsów prądowych (w tym nadal używany Ethernet).

Laptop Toshiba Dynabook Satellite Pro L50-G-13K – cechy

Każdy użytkownik znajdzie w laptopie Toshiba moduł komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi w wersji 6 (802.11Ax), a także bardzo praktyczny slot SmartCart w zakresie specyfikacji. Dynabook Satelite Pro L50 został wykonany w uniwersalnym formacie. Innymi słowy, został wybrany tak, aby był optymalny dla społeczności biznesowej i segmentu biznesowego. Specjaliści tego formatu nie powinni wyróżniać się dziwnymi kształtami i klawiaturą ze świecącymi wielokolorowymi przyciskami.

Jest to dobrze zbudowany laptop z optymalną wydajnością i rozmiarem wyświetlacza 15,6 cala. Panel dotykowy TFT w formacie FullHD (rozdzielczość 1920 x 1080) jest optymalny pod względem jasności, szczegółowości i odwzorowania kolorów. Posiada powierzchnię antyrefleksyjną. Jakość dźwięku jest naprawdę na przyzwoitym poziomie. Wbudowane dwa głośniki stereo dobrze wykonują swoją pracę.

Biznesowy Laptop Toshiba Dynabook Satellite Pro L50

Dla biznesmena lub innego podobnego specjalisty, który zdecydował się na zakup Dynabooka Satelite Pro l50, laptop jest idealny do codziennych zadań. Nie jest ciężki: waga od 1,7kg, wymiary: 361 x 244 x 19,9 mm. Margines wydajności wystarcza na kilka lat wygodnego użytkowania. W systemie operacyjnym Windows 10 (Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit) laptop działa bezawaryjnie.

Korzystanie z możliwości Internetu staje się efektywne i bardzo bezpieczne. Windows 10 okazał się doskonałym wyborem zarówno do działalności biznesowej i do użytku w domu. Wyposażony w wiele zabezpieczeń i aplikacji zapewnia, że laptop działa szybko i bezpiecznie. Zastosowanie DirectX 12 powoduje, że grafika w laptopie prezentuje się idealnie.

Niektórym osobom pomoc asystenta głosowego Cortany będzie pomocna. Sądząc po informacjach zawartych na oficjalnej stronie producenta, sprzęt i montaż zostały przeprowadzone specjalnie w celu zapewnienia jak najbardziej ergonomicznego użytkowania i rozwiązania problemów biznesowych na każdym poziomie. I trudno się z tym nie zgodzić. Lekki do przenoszenia, o czystym, minimalistycznym designie bez dodatków, świetnie nadaje się na podróże służbowe. Bateria (40Wh) została tak dobrana, aby zapewnić całodzienną wydajność.

Specyfikacje laptopa Dynabook Satelite Pro L50

Podstawą mocy obliczeniowej urządzenia jest procesor i7-10710U dziesiątej generacji. Częstotliwość taktowania procesora 1.1 GHz, turboBoost  4.7 GHz, 6 rdzeni i 12 wątków. Typ dysku HDD, SSD z pojemnością 1 TB + 256 GB, pojemność pamięci RAM – 16 GB, częstotliwość RAM 2666 MHz – DDR4. Grafikę można renderować za pomocą zintegrowanej karty graficznej Intel UHD Graphics 620.To popularny format używany w wielu laptopach. Wydajność takiej karty graficznej wystarcza do przetwarzania zdjęć, wideo i innej grafiki (3D).

Można nawet uruchamiać gry na średnich ustawieniach z akceptowalną liczbą klatek na sekundę (FPS), nawet w stosunkowo nowych projektach. Pliki w laptopie Dynabook Satelite Pro L50 mogą być przechowywane na różnych nośnikach. Najwyższym priorytetem jest pakiet hybrydowy składający się z dysku twardego i dysku SSD. W pierwszym przypadku zaleca się przechowywanie plików, a w drugim zainstalowanie systemu operacyjnego i używanego oprogramowania.

Komunikacja bezprzewodowa

Do komunikacji bezprzewodowej w laptopie Toshiba Dynabook Satellite Pro L50-G-13K oferowane jest Wi-Fi 6 (802.11ax). Cieszy fakt, że wśród portów jest zastosowany USB 3, USB-C. Dzięki temu można ładować urządzenia innych firm, podłączać zewnętrzny dodatkowy wyświetlacz i synchronizować gadżety. Pojemność energetyczna baterii wystarcza do stabilnej pracy urządzenia przez 10 godzin przy średnim poborze mocy. Ważna kwestia: zintegrowana jest technologia szybkiego ładowania. Od zera do maksimum ładowanie trwa 3 godziny.

Czarny laptop Dynabook Satelite Pro l50: recenzje użytkowników

W swoich opiniach właściciele zwracają uwagę na wysoką jakość wykonania i zwiększoną niezawodność. Są pod wrażeniem podejścia zastosowanego przez firmę Toshiba. Sama obudowa jest dość solidna, nie stwierdzono żadnych ugięć. Klawiatura jest pełnowymiarowa i wygodna do długiego pisania. Użytkownicy zwracają uwagę na następujące zalety:

  • Wysoka jakość wykonania
  • Różne modyfikacje: od prostych do produktywnych
  • Szczegółowy ekran dotykowy
  • Długi czas pracy na pełnym naładowaniu (+ szybkie ładowanie)
  • Wiele portów i złączy (USB –C i USB 3.0)
  • Wysoki poziom ochrony i bezpieczeństwa informacji
  • Dobra prędkość bezprzewodowa
  • Mały zasilacz
  • Optymalny stosunek jakości, mocy i ceny.