Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Zielona Góra – miasto warte grzechu

Coraz bardziej popularne w ostatnich latach city breaki to krótkie, najczęściej weekendowe wypady za miasto w celu podładowania baterii i odzyskania sił na kolejny ciężki tydzień pracy. W dobie tanich samolotów bardzo modne stało się wyjeżdżanie do europejskich stolic i dużych metropolii. Nikt już tak naprawdę nie pamięta, że nie trzeba lecieć za granicę w poszukiwaniu ciekawych zabytków i pięknych doświadczeń. Polska baza noclegowa oraz zaplecze kulinarne jest tak samo dobre, jak w innych krajach Starego Kontynentu. Warto poznawać Polskę, bo jest niesłychanie urokliwa i ma do zaoferowania znacznie więcej niż nam się wydaje.

Na początek na pewno warto odwiedzić Zieloną Górę. Bez wątpienia jest to bardzo dobre miasto na pierwszy city break. Zielona Góra położona jest w pięknej dolinie Odry, niedaleko zachodniej granicy kraju. Choć okoliczne krajobrazy zachęcają do pieszych wędrówek, samo miasto ma również bardzo wiele do zaoferowania. Po pierwsze warto się udać na Stare Miasto. Praktycznie wszystkie budynki, które widać wzdłuż głównej ulicy, to oryginalne kamienice jeszcze z czasów przedwojennych. Jak to się stało, że wojenna pożoga nie zniszczyła tych budowli? Otóż, II wojna światowa ominęła Zieloną Górę wielkim łukiem, dzięki czemu możemy ją dziś oglądać w prawie niezmienionym kształcie od setek lat. Warto również pamiętać, że kunsztownie wykończone i dobrze utrzymane zielonogórskie kamienice to w większości dzieło słynnych w tamtych czasach berlińskich architektów. To właśnie oni nadali styl przedwojennej Zielonej Górze. Stare Miasto i rynek z ratuszem to wizytówka Zielonej Góry i to właśnie tutaj warto rozpocząć swój spacer po mieście. Warto także wstąpić do Muzeum Etnograficznego czy do słynnego Muzeum Wina, gdzie można zobaczyć między innymi kolekcję czarno-białych fotografii ukazujących winobrania w okresie międzywojennym. Z pewnością nie można też ominąć Palmiarni, gdzie znajduje się przeszło 200 gatunków różnych roślin praktycznie ze wszystkich części świata. W porze obiadowej można także wstąpić na posiłek do pobliskiej restauracji albo udać się na coś słodkiego do tamtejszej kawiarni.

Zielona Góra oferuje noclegi w niecodziennej atmosferze starych fabryk przerobionych na hotele. A to wszystko w bardzo przystępnych cenach i w miłym towarzystwie. Bez wątpienia warto tu zajrzeć choćby tylko na weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top