Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Wysowa-Zdrój – na szlaku polskich uzdrowisk

Południe Polski jest bardzo specyficzną częścią kraju. Tutaj ulokowane są najpiękniejsze uzdrowiska, między innymi Krynica Zdrój [wpis widoczny na quattrocento.pl]. Kolejnym z takich kurortów jest Wysowa-Zdrój. Położona jest w malowniczej dolinie rzeki Ropy. Największą zaletą tej miejscowości to piękne otoczenie, z dala od ruchliwych dróg. W najbliższej okolicy Wysowej nie ma żadnych zakładów przemysłowych, które mogłyby zanieczyszczać powietrze. Zarówno kuracjusze, jak i turyści bardzo chętnie korzystają ze wspaniałych szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych. Wypoczynek w Wysowej  jest to bardzo dobry pomysł dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój, ciszę i kontakt z przyrodą.

Swoją popularność położona w Małopolsce [informacje widoczne na malopolska.pl] Wysowa-Zdrój zawdzięcza również leczniczym wodom mineralnym. W uzdrowisku leczy się choroby układu oddechowego, moczowego i trawiennego. Wody wykorzystywane są do kąpieli mineralnych, okładów borowinowych, do inhalacji, masaży i oczywiście do picia. Powodzenie leczenia w dużej mierze zależy od odpowiedniego dawkowania wody, dlatego kuracja jest najbardziej skuteczna, jeśli prowadzi ją wykwalifikowany personel.

Wysowa-Zdrój oferuje swoim gościom noclegi zapewniające wysoki standard. Baza noclegowa [widoczna na meteor-turystyka.pl] zaspokaja gusta nawet najbardziej wybrednych turystów. Każdy wypoczywający w Wysowej może liczyć na wiele atrakcji. Na terenie miejscowości znajdują się ośrodki jazdy konnej, boisko sportowe, park wodny, baseny, kort tenisowy, wiele tras spacerowych, a zimą czynny jest wyciąg narciarski.

Miłośników historii i zabytków zainteresuje zapewne stara cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Tuż obok niej rośnie 400–letnia lipa, będąca pomnikiem przyrody. Ciekawy jest też kościół drewniany wybudowany tak jak większość budowli sakralnych Beskidu Niskiego. W Wysowej zabytkowym jest również Stary Dom Zdrojowy, w którym obecnie mieści się restauracja i hotelik. Będąc w tej miejscowości, koniecznie trzeba zajrzeć do dwóch karczm: „Dziurnówki „ i „Gościnnej Chaty”. Warto popróbować tutaj tradycyjnych potraw kuchni łemkowskiej i góralskiej. Z wielu miejsc w Wysowej rozpościerają się niesamowite widoki na pobliskie szczyty gór. Uzdrowisko to jest popularne zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Wielu kuracjuszy i turystów chętnie odwiedza te strony. Nie jest to wielki, hałaśliwy kurort i zapewne to stanowi o jego popularności.

Posted in Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top