Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Toruń i jego walory przyrodnicze

Toruń jest niesamowitym miastem słynącym z ciekawej architektury, wyjątkowych zabytków, a także z niezwykłych krajobrazów. Korzystne położenie dodaje miejscowości uroku. Chętnie przyjeżdżają tu turyści, by wypocząć oraz oderwać się od codzienności. Miasto zlokalizowane jest w części północno-centralnej Polski. Należy do województwa kujawsko–pomorskiego. Dodatkowo atrakcyjność zwiększa położenie nad rzeką Wisłą i Drwęcą. Dawniej miasto należało do jednych z bogatszych miejscowości. Obecnie jest to duży ośrodek kulturalny i turystyczny. Urlopowicze chętnie wybierają się tu na wakacyjny wyjazd. Planując pobyt należy pamiętać, by zarezerwować odpowiednio wcześniej konkretne noclegi. Toruń posiada wiele miejsc do spania. Znajduje się tu sporo luksusowych hoteli. Baza noclegowa z pewnością spełni nawet największe oczekiwania. Warto wybrać się tu z rodziną. Będzie to wspaniałe miejsce dla osób, które chciałyby zobaczyć ciekawe zabytki oraz niezwykłe krajobrazy.

W kierunku południowym od Torunia znajduje się Puszcza Bydgoska. Zlokalizowana jest w obrębie mezoregionu Kotliny Toruńskiej. Charakterystyczne są dla niej rozległe pola wydm śródlądowych. Na obszarze wydmowym prawie w całości występuje bór sosnowy oraz duża liczba gatunków roślin chronionych, należą do nich między innymi: ostnica Jana, wisienka stepowa, konwalia majowa, czy też bluszcz pospolity. Puszczę zamieszkuje kilkaset rodzajów zwierząt. Największą grupę stanowią ptaki. Można zobaczyć tam jelenie, sarny, dziki, a nawet wilki, które osiedliły się stosunkowo niedawno.

Ciekawym miejscem jest również Barbarka zlokalizowana w części północno–zachodniej miasta. Na jej terenie znajduje się parę niezwykłych zabytków. Jest tam także Miejsce Pamięci Narodowej, gdzie zostały przeprowadzone masowe egzekucje. Zlokalizowano tam Osadę Leśną – obszar porośnięty jest lasem sosnowym z krzewami parkowymi – spotkamy tu ostnica Jana. Barbarka jest popularnym miejscem przeznaczonym szczególnie do wypoczynku i rekreacji. Biegnie tam zielony szlak turystyczny i przepływa tzw. Czerwona Woda – wpada do stawu na Barbarce.

W pobliżu Torunia znajduje się rezerwat przyrody Las Piwnicki. Na jego terenie obecna jest Stacja Ekologiczna Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Rośnie tam grąd z dębami mającymi trzysta lat oraz 160 – letnimi sosnami. Występują również konwalie majowe, borówki czarne, zawilce gajowe oraz wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top