Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Sudety – atrakcje dla turystów

Malownicze Sudety to doskonała propozycja na ciekawe i emocjonujące wakacje. Turystyka w tej okolicy rozwija się prężnie. Wielu podróżników chętnie przyjeżdża w te strony, aby odpocząć i poznać nowe zakątki. Na terenie Sudetów znajdziemy wiele pięknych zabytków. Stare warownie z pewnością zachwycą nas ciekawym klimatem. Szeroka baza noclegowa {meteor-turystyka.pl} pozwoli odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

Zamek Niesytno jest położony w Płoninie. Obiekt należy do Szlaku Zamków Piastowskich. Pierwsze informacje na temat zamku pochodzą z 1432 roku. Historycznie wiąże się z rycerzami rozbójnikami oraz husytami. Uważa się, że mieszkali oni w warowni w XV wieku.

Zaletą zamku w Bolkowie jest niewątpliwie lokalizacja. Warownia jest położona na Zamkowym Wzgórzu, nad przepaścią, przez którą przepływa Nysa Szalona. Zamek jest siedzibą Muzeum Regionalnego. Budowlę wzniesiono z zielonych łupków krystalicznych oraz czerwonych łupków piaskowca. Czas powstania warowni szacuje się na IX wiek.

Twierdza Kłodzko powstała na przełomie XVII i XVIII wieku. Spory kompleks składa się z kilku obiektów. Znajdziemy tutaj między innymi: twierdzę główną, umocnienia polowe, fort posiłkowy Owcza Góra oraz obwarowania miejskie. Wzmianki na temat grodu obronnego mieszczącego się właśnie w tej okolicy pochodzą już z 981 roku. Twierdza pełniła bardzo ważną rolę między innymi podczas wojny francusko-pruskiej w latach 1806-1807. Do 1945 roku, oprócz funkcji militarnej, pełniła rolę więzienia ciężkiego. Już od ponad 60 lat twierdzę odwiedzają turyści. Niezwykłą atrakcją jest niewątpliwie wycieczka podziemną trasą. Ścieżka ma długość 1 km. Twierdza Kłodzko to idealna propozycja nie tylko dla miłośników historii. Ciekawy obiekt doskonale sprawdzi się także jako cel wycieczki rodzinnej. Dreszczyk emocji dostarczy z pewnością nocne zwiedzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top