Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Sławogród w Czaplinku

Co można zobaczyć ciekawego nad Morzem Bałtyckim? Nawet te osoby, które chętnie spędzają wakacje, leniuchując nad morzem, szukają czasami innych form wypoczynku. Jeśli zdecydujecie się na pobyt właśnie w Czaplinku, uroczym mieście na Pojezierzu Drawskim, możecie liczyć na całkiem sporo możliwości spędzania czasu w interesujący sposób.

Warto z pewnością odwiedzić Sławogród w Czaplinku, jedno z ciekawszych tutejszych muzeów. Sławogród to bardzo starannie wykonana rekonstrukcja warowni z okresu wczesnego średniowiecza. Twórcy postarali się, aby budynki i fortyfikacje, które tutaj znajdziecie, były naprawdę wiernym odbiciem obiektów typowych dla słowiańskiej zabudowy wczesnośredniowiecznej. Chcecie zobaczyć, jak żyli i funkcjonowali na co dzień nasi przodkowie? W takim razie nie zapomnijcie o odwiedzeniu Sławogrodu, jeśli akurat wybierzecie pobyt w Czaplinku podczas najbliższego urlopu. Od razu należy podkreślić, że znajdujący się w Czaplinku Sławogród nie jest bynajmniej typowym skansenem. Cały gród tętni życiem. W grodzisku, które oczywiście można dokładnie zwiedzić, mamy okazję zobaczyć słowiańskich wojów. To jeszcze nie wszystko. Twórcy obiektu zadbali o autentyczność w każdym szczególe. W praktyce oznacza to, że możemy tutaj odwiedzić izby, gdzie kobiety tkają materiały, a także kuźnię, w której pracuje kowal. Na terenie grodu znajdują się również zagrody ze zwierzętami. Sławogród to obiekt o znaczeniu nie tylko rozrywkowym, ale także edukacyjnym. Można tutaj dowiedzieć się naprawdę wiele o życiu w dawnych grodach słowiańskich. Warto zaznaczyć, że Sławogród można odwiedzić przez cały rok.

Na dodatkowe atrakcje mogą jednak liczyć przede wszystkim te osoby, które zdecydują się na urlop w Czaplinku w miesiącach letnich. Jakie właściwie atrakcje wchodzą w grę? Przede wszystkim regularnie organizowane są różne imprezy, np. Oblężenie Sławogrodu. To jeszcze nie wszystko. Można wziąć udział także w warsztatach ciesielskich oraz w treningu rycerskim. Szkolenie rycerskie w Sławogrodzie to atrakcja typowo letnia – w treningu pod okiem instruktora mogą uczestniczyć dzieci i młodzież.

Wczasy w Czaplinku to naprawdę bardzo dobry pomysł, także i dla rodzin z dziećmi. Noclegi w Czaplinku można zawsze szybko zarezerwować chociażby przez internet. Przyda się jedynie dobra aktualna baza noclegowa, prezentująca obiekty w mieście i jego okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top