Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Rodzinne wakacje w Tyliczu

Polska skrywa w sobie mnóstwo niezwykle urokliwych i malowniczych miejscowości, w których największą atrakcję stanowią walory przyrodnicze. To wspaniałe miejsca, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju od miejskiego hałasu i dręczących nas problemów.

Jednym z takich miejsc jest z pewnością Tylicz. To urokliwa wioska, która liczy sobie aż dwa tysiące stałych mieszkańców, których można śmiało nazwać szczęśliwcami, ponieważ mogą mieszkać w tak urokliwym miejscu. Tylicz znajduje się województwie małopolskim i stanowi granicę pomiędzy Beskidem Sądeckim a Beskidem Niskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Beskid_Niski). Te malownicze górskie pasma stanowią doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu. Znajdziemy tu kilkanaście szlaków turystycznych, a także dydaktyczno-poznawczych. Połączenie aktywności fizycznej z historią i domieszką edukacji z pewnością spodoba się wielu rodzicom. Trzeba też dodać, że te regiony stanowią kolebkę unikatowej kultury łemkowskiej. Warto poznać ich niezwykle ciekawą i barwną kulturę, do której nawiązują przede wszystkim liczne drewniane cerkwie, które można spotkać podczas górskich wędrówek.

Tylicz położony jest w niezwykle atrakcyjnej okolicy z racji tego, że zaledwie sześć kilometrów od centrum wioski znajduje się popularna miejscowość uzdrowiskowa Krynica-Zdrój. O jej pięknie najlepiej opowie nam słynny deptak, który stanowi serce tego urokliwego miasteczka. Miejsce to jest zawsze chętnie odwiedzane – nawet zimą. Wzdłuż deptaku znajdują się największe zabytki Krynicy, w tym pijalnie wód mineralnych. Ponadto znajdziemy tu wiele klimatycznych kawiarni, restauracji, a także atrakcji, które urozmaicą rodzinne wakacje. Rodziny bardzo chętnie spędzaj swój czas na Quest, czyli najprostszym językiem mówiąc: tylickich podchodach. Przejście przez przygotowaną trasę potrwa nieco ponad godzinę i dostarczy wielu uśmiechów i miłych chwil. Podczas spaceru napotkamy wiele zabytków, a także najcenniejszy dar tej części Polski, czyli źródła wód mineralnych.

W Tyliczu jak i najbliższej okolicy znajdziemy wiele obiektów sportowych, takich jak boiska, baseny oraz korty tenisowe. Ponadto dzieci z pewnością pokochają mini zoo, a także stadniny koni oraz kucyków. Tylicz to najlepsze miejsce na spędzenie miłych chwil razem z rodzinną. Z pewnością sprzyja temu baza noclegowa (), która obfituje w liczne obiekty z placami zabaw i restauracje, które serwują pyszne, domowe dania. Gościnność Tylicza znana jest w całej okolicy. Jedną z ciekawszych form nocowania będą swojskie i eleganckie gospodarstwa agroturystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top