Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Położenie jako atrakcja Mikołajek

Są miasta, które aby się wypromować i zaistnieć w turystyce muszą wyłożyć naprawdę ogromne fundusze, a i tak efekty są marne i naciągane. Są również takie, które otrzymały od natury świetne położenie, ukształtowanie terenu, bliskość jezior i bogactwo naturalne – te słowa w słowniku synonimów powinny mieć jeszcze jedno – Mikołajki {wyszukaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82ajki}. To właśnie jedno z tych miast, które otrzymały rybę a nie wędkę, i to w dosłownym sensie. Bogactwo jakie się tu kryje i potencjał naturalny dały tylko jedną możliwość – nie zepsuć tego, wtedy i tak będzie świetnie. Zostało to w stu procentach wykorzystane – gdyż, powstała baza noclegowa Mikołajek z dwoma dużymi flagowymi hotelami oraz mniejsze atrakcje.

Mikołajki leżą nad jeziorem Mikołajskim i Tałty. Powierzchnia tego pierwszego wynosi prawie 6 kilometrów, jest ono również dość głębokie – 26 metrów w najgłębszym miejscu. Jednak te aspekty są drugoplanowe. Ważne, że jezioro jest zlokalizowane tuż przy mieście, a może miasto tuż przy jeziorze? Przyciąga ono turystów od lat. Niekoniecznie wszyscy wiedzą, gdzie się znajduje, ale każdy o nim gdzieś słyszał, a jak na miejscowość o liczbie mieszkańców wynoszącej 2 tysiące to naprawdę spore osiągnięcie. Jeziora w tym miejscu mają pochodzenie polodowcowe.

Miastem, Mikołajki stały się dokładnie 1726 roku. Pierwszy kościół, który tu powstał swoją nazwą zainspirował do nazwania miasteczka. Najwięcej ośrodków wypoczynkowych i noclegów znajduje się właśnie przy jeziorach {wyszukaj: }, które stanowią oś miasta. To tu znajduje się Wioska Żeglarska. Miasto daje również możliwość popłynięcia do Rynu, a nawet do Śniardw. Mamy też możliwość odwiedzenia słynnego Rezerwatu Przyrody Łuknajno, gdzie znajduje się ogromny zbiór gatunków rzadkich ptaków. Jest to miasteczko małe i urokliwe, jednak tereny, które do niego należą można obchodzić kilometrami, to samo dotyczy rzek czy jezior. Idealne miejsce na długi wypoczynek z całą rodziną, dla kogoś kto kocha naturę i mazury. Mamy tu wszystko, bez zbędnej przesady, komfort i aktywny wypoczynek połączony ze spokojem i namiastką luksusu, którego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top