Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Niezapomniane wrażenia z Powidza

Co roku sporo osób decyduje się na spędzenie letniego urlopu w Powidzu, którego historia sięga XIII wieku. Ta miejscowość, mimo że nie jest duża, ma do zaoferowania wiele atrakcji, które sprawiają, że podczas urlopu nikt nie może narzekać na nudę. Trasy turystyczne rowerowe i piesze, dostęp do wód jeziora, a także zabytkowe miejsca to powody, dla których wielu wczasowiczów co roku powraca do Powidza.

Jak spędzić czas podczas urlopu w Powidzu?

Większość osób przyjeżdżających do tej niedużej, lecz malowniczej miejscowości, jest nastawiona przede wszystkim na aktywny wypoczynek. Na terenie Powidza nietrudno znaleźć atrakcje, dzięki którym można spędzić aktywnie czas. Ścieżki rowerowe czy piesze szlaki są chętnie uczęszczane przez wczasowiczów. Trudno się temu dziwić, ponieważ są one bardzo urokliwe – znajdują się bowiem na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Część tras jest stosunkowo łatwa, zatem pokonać je mogą nawet niedoświadczeni kolarze czy piechurzy, inne z kolei są sporo dłuższe w związku z czym wyruszają na nie raczej osoby zaprawione w długich spacerach czy pokonywaniu wielokilometrowych szlaków rowerowych. Dużą atrakcją miejscowości jest Jezioro Powidzkie. Wytyczono w nim strzeżone kąpielisko, wobec czego można bezpiecznie zażywać kąpieli. Również wędkarze spędzający urlop w Powidzu nie będą mogli narzekać na brak atrakcji, ponieważ w jeziorze żyje wiele gatunków ryb. Na uwagę zasługuje także park linowy znajdujący się w miejscowości – trasy mogą być pokonywane przez dzieci i dorosłych. Wakacje w Powidzu nie mogą obyć się bez wyjścia na miejscowy rynek. Jest on wyjątkowo malowniczy, a to ze względu na parterowe budynki, których większość powstała jeszcze w XIX wieku. Spacerując po rynku warto wybrać się także do kościoła św. Mikołaja, który powstał w II połowie XIX wieku w miejscu, w którym niegdyś stała świątynia pochodząca z XI wieku.

Gdzie znaleźć bazę noclegową

Chcąc spędzić wakacje czy urlop w Powidzu warto poszukać zakwaterowania na przykład za pośrednictwem internetu. W miejscowości nie brakuje ofert wynajmu kwater prywatnych, ale również pokoju w ośrodku wczasowym czy domku letniskowym. Ceny noclegów w Powidzu wahają się w granicach 20-350 złotych za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top