Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Nadmorski Dziwnówek pełen atrakcji na wakacje

Dziwnówek to jedna z nadmorskich miejscowości letniskowych wyjątkowo chętnie odwiedzana przez turystów. Popularność wynika w dużej mierze z korzystnego położenia geograficznego, dzięki któremu wczasowicze mogą kąpać się w morzu, ale także korzystać z możliwości jakie daje Zalew Kamieński. Spędzając urlop w Dziwnówku można zwiedzić interesujące miejsca oraz spędzić czas aktywnie – wszystko zależy od upodobań wczasowiczów.

Najciekawsze atrakcje Dziwnówka i okolic

Plaża – szeroka i piaszczysta w sezonie wakacyjnym codziennie przyciąga wielu wczasowiczów. Można się na niej opalać lub korzystać z uroków wytyczonego kąpieliska, na dzieci czekają dmuchane obiekty, na których zabawa przynosi im mnóstwo radości, nieco starsi urlopowicze mogą zjeżdżać na zakręconej zjeżdżalni.

Zalew Kamieński – to kolejny punkt letniska, w którym spędza czas wielu wczasowiczów. W Dziwnówku działa szkoła windsurfingu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Windsurfing), dzięki której można rozpocząć przygodę z tym sportem. Na osoby preferujące inne formy rozrywki czeka wypożyczalnia wodnego sprzętu, w której można wypożyczyć między innymi łódki czy rowerki wodne. W zalewie żyje sporo gatunków ryb jest to zatem wymarzone miejsce dla zapalonych wędkarzy.

Ścieżki rowerowe – turyści lubiący jazdę na rowerze z pewnością z chęcią wybiorą się na wycieczkę do którejś z pobliskich miejscowości. Do Dziwnowa można dostać się trasą ekstremalną. Mniej wymagające ścieżki prowadzą do Pobierowa oraz Łukęcina.

Dziwnów – oddalony o kilka kilometrów od Dziwnówka powinien być obowiązkowym punktem do zwiedzenia podczas urlopu spędzanego w Dziwnówku. Na miejscu można zobaczyć most zwodzony, funkcjonuje tam także port rybacki, w którym cumują kolorowe kutry rybackie, ale także jachty. Z Dziwnowa można się wybrać w rejs po Bałtyku lub Zalewie Kamieńskim na przykład do Kamienia Pomorskiego. Za duży atut Dziwnówka można uznać nie tylko liczne atrakcje tego miejsca, ale także wiele opcji noclegowych (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,dziwnowek,0.html). Osoby decydujące się na spędzenie urlopu w tym urokliwym miejscu mogą zatrzymać się na przykład w domku letniskowym, ale również w pensjonacie czy jednej z miejscowych willi gwarantujących komfortowy wypoczynek. Ceny noclegów w Dziwnówku zaczynają się już od około 20 złotych za jedną noc co sprawia, że urlop w tym miejscu nie musi wiązać się z dużymi kosztami.

One thought on “Nadmorski Dziwnówek pełen atrakcji na wakacje

  1. W Dziwnówku najlepsze jest to, że rzeczywiście ścieżek rowerowych i pieszych jest tam masa:) Spacer do Dziwnowa bardzo przyjemny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top