Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Na Mazury do Kruklanek

Turyści, którzy przyjadą na wakacje do Kruklanek, w okolicy znajdą kilkanaście jeziorek różnej wielkości oraz rzeczkę Sapinę, która przepływa przez kilka z tych akwenów. Jak przystało na miejscowość mazurską, można tu spędzić niezwykle udane wczasy nad wodą, korzystając z niezłej infrastruktury rekreacyjnej i sportowej. Goście, których przyciągnęła tutaj spora baza noclegowa (), znajdą dla siebie kilka różnych możliwości wypoczynku nad jeziorami. Część osób zadowoli się plażowaniem, natomiast inni poświęcą się hobby lub uprawianiu sportów.

W Kruklankach znajduje się spora plaża z kąpieliskiem, którego w sezonie pilnują ratownicy. Powstała tu wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki plażowej, place zabaw dla dzieci oraz siłownia na powietrzu. Na brzegu Gołdopiwa wybudowano kilka pomostów. Latem odbywają się tu liczne imprezy i festyny. Warto więc rozłożyć się na kocyku na piaszczystym wybrzeżu, wykąpać w czystej wodzie i skorzystać z plażowej infrastruktury rekreacyjnej. Ci, którym na hasło „jezioro” przychodzi na myśl wędkowanie, również wiele skorzystają na pobycie w Kruklankach. Na tutejszych akwenach znajdują się różne typy łowisk, a samo Gołdopiwo znane jest z leszczy, płoci i sporych siei. Spławik zarzucać można z brzegu jednego z pomostów lub z wypożyczonej łodzi, którą da się wpłynąć w zaciszne zakamarki, których dzięki urozmaiconej linii brzegowej jest tu całkiem sporo. Przy odrobinie cierpliwości na pewno uda się złowić pyszną rybkę na plażowego grilla. Trzeba tylko pamiętać o wykupieniu stosownego pozwolenia na czas urlopu.

W wypożyczalni sprzętu wodnego w Kruklankach można zaopatrzyć się w rower wodny, łódkę wiosłową, kajak, a nawet żaglówkę. Brak tylko łodzi z silnikiem spalinowym, których nie wolno tutaj użytkować ze względu na strefę ciszy. Sporą atrakcję stanowi możliwość przepłynięcia kajakiem wzdłuż rzeczki Sapiny na trasie Kruklin – Gołdopiwo – Święcajty. Krótkie i łatwe odcinki spływu przez tereny o wysokich walorach przyrodniczych doskonale nadają się nawet dla początkujących kajakarzy.

One thought on “Na Mazury do Kruklanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top