Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Międzygórze i atrakcje turystyczne okolicy

Międzygórze nie bez powodu jest zwane perłą Sudetów. Malowniczo położona miejscowość zarówno klimatem, jak i architekturą oraz krajobrazem wyróżnia się znacząco na tle innych pobliskich miejscowości. Przybywający tutaj turyści cenią sobie przede wszystkim kameralną atmosferę, ciszę i spokój, jak również bliskość rozmaitych dostępnych w okolicy atrakcji, a wśród nich największa, czyli szczyt Śnieżnika i otaczająca go górska przyroda.

Piękne, dzikie lasy i rozległe polany. Krajobraz ten podziwiać można z niedawno powstałej ścieżki w górach, utworzonej przy kompleksie narciarskim Dolni Morava. Jest to specjalnie utworzona na potrzeby turystów, bezpieczna trasa spacerowa, prowadząca krętymi ścieżkami, rozmieszczonymi dosłownie w chmurach. Sztucznie wybudowana głównie ze stali i drewna przystosowana jest również dla wózków. Pozwala ona podziwiać rozległy krajobraz, gdyż znajduje się na zboczu góry Slamnik, ponad tysiąc metrów nad poziomem morza. Osoby pragnące mocnych wrażeń mogą ze szczytu trasy spacerowej zjechać specjalną zjeżdżalnią o długości ponad stu metrów. Godne zobaczenia są również znajdujące się nieopodal Międzygórza wodospad i zapora Wilczki. Będą to niewątpliwie atrakcyjne punkty każdej wycieczki po okolicy. Ogromne wrażenie na przyjezdnych zawsze robi wodospad, będący jednym z największych w regionie. Dojść do niego można krótkim spacerem z centrum Międzygórza.

W pobliżu wioski powstał ośrodek narciarski Czarna Góra, jeden z najbardziej popularnych w okolicy obiektów tego typu. Znajdują się tutaj zarówno stoki dla zaawansowanych narciarzy, jak i łagodne trasy dla początkujących. Osoby rozpoczynające przygodę z narciarstwem mogą zaczerpnąć nauki w jednej z funkcjonujących tutaj szkół. Zwiedzając tę wspaniałą okolicę, warto zatrzymać się w Międzygórzu. Miejscowość ta i funkcjonujący w niej szereg miejsc noclegowych (Meteor) zapewnią spokojny wypoczynek po dniu pełnym wrażeń. W centrum jak i na obrzeżach nie zabraknie kameralnych restauracji oraz barów, gdzie z kolei można spędzić wieczory w gronie najbliższych. Znajdą się tutaj atrakcje dla dzieci i dla dorosłych, zaplecze gastronomiczne i sanitarne oraz noclegi – Międzygórze bowiem, mimo iż nie jest miejscowością zbyt rozległą, to z pewnością nastawioną na turystykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top