Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Krynica-Zdrój – rekreacyjny wypoczynek na Górze Parkowej

Najwięksi turystyczny potentaci wśród których wymienia się przede wszystkim właścicieli kompleksów hotelowych, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że miejscowość musi mieć w sobie „to coś”, aby przyciągnąć turystów. W przypadku miast i wsi położonych w górach lub nad morzem są to oczywiście atrakcje przyrodnicze. Jest jednak jeszcze jedna grupa miejscowości, które również cieszą się zainteresowaniem turystów – uzdrowiska.

Tutaj sprawa nie wygląda wcale tak prosto, ponieważ walor medyczny to jedynie część turystycznego sukcesu. Równie ważna prócz turystyki uzdrowiskowej jest również turystyka wypoczynkowa – doskonałym przykładem może być Krynica-Zdrój, gdzie walor uzdrowiskowy zszedł już na drugi plan, w większą część gości stanowią prywatne osoby, nie zaś kuracjusze i chorzy. Wśród osób, które najczęściej rezerwują noclegi [➯], dominują głównie rodziny z dziećmi, spędzające tu wakacje oraz zimowe ferie.

Najbardziej znaną atrakcją, uchodzącą wręcz za cały krynicki kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny jest Góra Parkowa, na której szczycie mieszczą się restauracje, bary, ogródki piwne, punkt widokowy na Beskid Sądecki, tory saneczkarskie, tory zjazdowe, kompleks Rajskich Zjeżdżalni. Prócz tego na Górę Parkową wiedzie kolej torowo-linowa; można również dostać się na szczyt pieszo, korzystając z wytyczonych szlaków.

Pod względem turystycznym Góra Parkowa to ogromna połać zazielenionych hektarów, na której terenie wyznaczono parki widokowe, ogród botaniczny, altany z miejscami do odpoczynku i grillowania, szlaki piesze i rowerowe, wiodące dalej w głąb gór oraz Dom Zdrojowy z pijalnią wód. Góra Parkowa jest tak sławnym i znanym miejscem, że to właśnie obok niej kumuluje się krynicka baza noclegowa, oparta w dużej mierze na kwaterach prywatnych oraz pensjonatach. Hotele i wielkie gmachy wypoczynkowe (również sanatoria) mieszczą się w centrum miasta tuż obok szpitali sanatoryjnych, rynku i krynickiej muszli koncertowej. To właśnie w niej odbywają się w czasie lata koncerty muzyczne, na które zapraszani są znani artyści polskiej estrady. Jednak najsławniejszą imprezą jest zdecydowanie organizowany rok w rok muzyczny Festiwal im. Jana Kiepury; co roku bierze w nim udział około tysiąca artystów z całego świata, co sprawia, że jest to największa impreza tego typu w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top