Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Kraina Wielkich Jezior i Ryn

Kraina Wielkich Jezior czyli Pojezierze Mazurskie to jeden z najpiękniejszych fragmentów Europy. Każdego roku zdają się to potwierdzać tłumy turystów, które tłumnie przybywają nad bajecznie piękne mazurskie jeziora. Zdają się to potwierdzać liczne nagrody i międzynarodowe wyróżnienia, które niemal co roku otrzymują Mazury. Każda pora jest dobra, aby wybrać się do tego zaczarowanego miejsca. Wystarczy tylko trochę chęci i spakowany plecak. Rewelacyjna baza noclegowa oraz zaplecze kulinarne dodatkowo zachęcają niezdecydowanych do spędzenia aktywnego urlopu w jednym z lokalnym letnisk. Gdzie zatem warto pojechać, jeśli nie znamy regionu, a foldery reklamowe różnych miejscowości kuszą nieprzebranym bogactwem atrakcji i cudownych krajobrazów? Bez wątpienia bardzo dobrym wyborem jest położony w samym sercu Mazur Ryn.

Ta niewielka miejscowość została założona w pobliżu dwóch pięknych jezior, Ryńskiego i Ołów. Nie ulega wątpliwości, że jest to miejsce idealne na pierwsze spotkanie z Mazurami i ich nieskalaną przyrodą oraz fantastycznymi zabytkami pokrzyżackimi. Na nadbrzeżu wielbiciele aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mogą skorzystać z niemal 4,5 kilometrowej ścieżki rekreacyjnej, która okala jezioro Ołów. Jest to z pewnością jedna z największych atrakcji turystycznych Ryna, z której mogą korzystać wszyscy niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Wspaniałe widoki, które roztaczają się ze ścieżki przez całą jej długość sprawiają, że ten spacer przez bardzo długi czas pozostaje w pamięci każdego, kto przebył tę krótką, ale bardzo atrakcyjną pod względem krajobrazowym trasę.

Jezioro Ołów ma około 61 ha powierzchni i bez wątpienia jest jednym z najczystszych jezior w okolicy. Jest to również bez wątpienia ulubione miejsce płetwonurków głównie ze względu na niezliczone podwodne atrakcje. Nad jeziorem władze miasta zagospodarowały świetną przestrzeń rekreacyjną usianą licznymi i bardzo stylowymi wiatami, ławeczkami oraz miejscem na ognisko. 

Bez względu na zasobność portfela wszyscy znajdą tutaj miły kącik do spania, bowiem oferta noclegowa [do sprawdzenia pod adresem Meteora] jest bardzo szeroka. Pojezierze Mazurskie z Rynem na czele powinno znaleźć się na liście każdego polskiego turysty. To miejsce magiczne i jedyne w swoim rodzaju. Warto tam pojechać choćby dziś. Nie ma nic lepszego niż piękne widoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top