Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Kościerzyna – miasto cudów na Kaszubach

Powiat kościerski jest bardzo piękny, a każda znajdująca się w nim miejscowość jest wyjątkowa. Najładniejszą z nich jest Kościerzyna, miasto położone na Kaszubach.

Miasto posiada ciekawą historię, jego początek datuje się na XIII wiek, a prawa miejskie dostało w 1398 roku. Mało miast w Polsce może szczycić się ciekawymi legendami na ich temat. Ciekawą legendę posiada herb Kościerzyny, na którym widnieje niedźwiedź pod dębem. Według legend niedźwiedź nachodził miasto za czasów, gdy było jeszcze osadą, nękał on mieszkańców i zabijał każdego napotkanego na drodze. Jak to w każdej legendzie bywa, znalazła się osoba, która postanowiła zakończyć żywot niedźwiedzia. Stoczył on walkę z niedźwiedziem, zabrał ze sobą tylko dzidę i tarczę.

Kościerzyna jest pięknie umiejscowiona, okolice miasta są jednymi z najpiękniejszych w Polsce. Wiele osób marzy o zamieszkaniu na Kaszubach. Są to tereny, na których jest pełno jezior i lasów. Kościerzyna nigdy nie będzie się martwić o turystów, zawsze znajdzie się ktoś w Polsce, kto nie był nigdy na Kaszubach, a jeśli był to z pewnością wróci nieraz. Tereny są tak piękne, że nietrudno się w nich zakochać. Lasy pozwalają nam na długie spacery w poszukiwaniu grzybów, których w tamtejszych lasach jest bardzo wiele. Jest to raj dla grzybiarzy. Na jeziorach organizowane są spływy kajakowe – jest to idealna atrakcja dla zorganizowanych grup, możemy bez problemu zaprosić naszych znajomych na spływ kajakowy, na którym zintegrujemy się z nimi bardziej niż zwykle.

Na jeziorze Wdzydzkim znajduje się wieża widokowa, która jest często metą spływów i idealnym ich zakończeniem. Wieża ma wysokość 36 metrów, tarasy widokowe znajdują się na 10, 20 oraz 30 metrze. Widok z wieży widokowej onieśmieli niejedną osobę. Na wieży będziemy mieli czas na odpoczynek oraz na chwilę zadumy.

Baza noclegowa pozwala nam na znalezienie idealnego hotelu. Jeżeli chcemy znaleźć interesujące nas noclegi Kościerzyna z pewnością nas zadowoli pod tym względem. Jeżeli poszukujemy noclegów innych niż wszystkie, w okolicach miasta możemy znaleźć domki letniskowe, umiejscowione w środku lasu. Będzie to ciekawe przeżycie dla wielu ludzi, tym bardziej dla ludzi z większych miast przyzwyczajonych tylko do pracy w biurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top