Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Jastrzębia Góra i jej atrakcje

Wybierając się na wakacje w rejony północnej Polski, zdecydowanie warto pojechać do Jastrzębiej Góry. Ta nadmorska miejscowość zlokalizowana jest w województwie pomorskim i jest najbardziej wysuniętym na północ punktem na mapie. Aby to zaakcentować, władze miasta ustawiły pomnik nazwany Gwiazdą Północy [wejdź na: wikipedia.org]. Kamień usytuowany przy ulicy Norwida, jest znakiem umownym, bowiem rzeczywisty punkt oznaczający północny kraniec Polski znajduje się nieco niżej na plaży.

Oprócz tego faktu i genialnej, dobrze rozbudowanej bazy noclegowej [wejdź na: meteor-turystyka.pl], której niskie koszty mogą zaskakiwać, miejscowość ta ma do zaoferowania o wiele więcej. Przede wszystkim plaża i morze, bo tego oczekujemy jadąc nad Bałtyk, jednak tutaj w dużej mierze wybrzeże jest klifowe, co zapewnia przepiękne pejzaże natury. Jeśli zaś o tym mowa, można je podziwiać dzięki oferowanym lotom widokowym. Dla rodzin, rozsądnym wyjściem jest skorzystanie z awionetki, która jest do wynajęcia na granicy miasteczka, jeśli zaś jesteśmy amatorami mocniejszych wrażeń, możemy zdecydować się na lot motolotnią. Bardziej spokojne zwiedzanie okolicy konno również jest możliwe, bowiem znajduje się tutaj stadnina.  Wdychać jod przy na przykład nordic walkingu możemy również w Lisim Jarze, wąwozie należącym do parku krajobrazowego, liczącym blisko 350 metrów, w którego pobliżu hrabia de Rosset wybudował pierwszy pensjonat. Kolejnym wartym uwagi elementem w tym kurorcie jest latarnia morska, którą zawsze podczas pobytu nad Bałtykiem można zwiedzić.

Jastrzębia Góra to nie tylko miejsce, w którym możemy pograć w siatkówkę plażową, popływać na windsurfingu, powygłupiać na zjeżdżalniach, ale też miejsce pełne uroku, które docenią także starsi turyści. Można tu w spokoju wypocząć, poznając historię miejsca. Tutaj nowe pensjonaty mieszają się z zabytkowymi budynkami i przeplatają z legendarnymi miejscami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top