Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Ełk – zachęcająca plaża i klimatyczny zamek

Ełk jest miastem położonym w północno-wschodniej Polsce na terenie Pojezierza Ełckiego. Miejsce to obfituje w przepiękne, urokliwe miejsca, zapierające dech w piersiach krajobrazy, majestatyczne widoki i wiele ciekawych atrakcji. Atutem wspomnianych okolic jest także możliwość bardzo bliskiego kontaktu z naturą i odpoczynku od miejskiego zgiełku, tłumów, hałasów, a także oderwania się od codziennej pracy i obowiązków. Dlatego też Ełk corocznie przyciąga liczne grupy turystów, pragnących spędzić tu urlop lub wakacje.

Infrastruktura turystyczna Ełku jest bardzo rozbudowana, a baza noclegowa obszerna . Każdy znajdzie tutaj nocleg, który będzie mu odpowiadał, można bowiem wybierać pomiędzy pokojem wynajętym w jednym z pensjonatów lub hoteli, domkami letniskowymi a biwakowaniem na polu namiotowym. Niektóre miejsca oferują zakwaterowanie wraz z wyżywieniem. Na terenie miasta znajdują się liczne sklepy, bary, kawiarnie, puby oraz restauracje, serwujące gościom smakowite posiłki.

Plaża w Ełku jest szeroka, piaszczysta i zadbana. W sezonie letnim nigdy nie świeci pustkami, gdyż codziennie przyciąga amatorów plażowania i kąpieli słonecznych, jak i tych w wodzie. Plaża zachęca wręcz, aby położyć się na miękkim i ciepłym piasku i opalać w letnich promieniach słońca. Ci, którzy lubią pływać i bawić się w wodzie ucieszą się z faktu istnienia kąpieliska, które jest ogrodzone i strzeżone, można więc korzystać z niego bezpiecznie i bez obaw. Amatorzy sportów wodnych różnego rodzaju także znajda tutaj coś dla siebie, bo w Ełku znajdują się miejsca, w których można uprawiać najrozmaitsze dziedziny sportu, istnieją także wypożyczalnie niezbędnego ku temu sprzętu.

W okolicy wytyczone zostały liczne ścieżki rowerowe oraz te, przeznaczone do pieszych wędrówek. Wędrując lub pokonując kolejne kilometry rowerem, możemy pooddychać świeżym, leśnym powietrzem, podziwiać wspaniałe widoki i cieszyć się bliskością dzikiej przyrody oraz śpiewem ptaków. Przebywanie na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna niesie za sobą bardzo liczne korzyści dla naszego organizmu, poprawia stan zdrowia i samopoczucie.

Kolejnym ciekawym miejscem w Ełku są ruiny starego zamku krzyżackiego. Prowadzi do nich od prawie stu lat most oświetlony światłem latarni. Warto wybrać się tam szczególnie wieczorem, po zapadnięciu zmroku, bo światło lamp tworzy wtedy wyjątkowy, niesamowity klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top