Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Atrakcyjność Rusinowa

Wśród wielu występujących nad polskim morzem miejscowości nadmorskich zalicza się także Rusinowo. Położone w idealnych, pięknych warunkach zachwyca swoim spokojem. To miejsce jest dla wszystkich tych, którzy poszukują spokoju, ciszy, marzą o czasie spędzonym głównie na plaży, bądź poszukują bezpiecznych warunków i wspaniałej atmosfery towarzyszących wspólnemu wyjazdowi rodzinnemu. Podstawową zaletą tej malowniczej, niewielkiej wsi jest brak występowania działalności przemysłowej na jej obszarze, a sama wioska ze wszystkich stron otoczona jest przez bujne lasy sosnowe. Skutecznie poprawia to naturalne warunki zdrowotne w tej okolicy i może być świetnym sposobem na spędzenie swojego czasu dla osób, które cierpią na różne przypadłości zdrowotne związane z chorobami układu krążenia czy oddechowego. W miarę płaski krajobraz pozwala na niewyczerpujące spacery, jakie doceni niejedna osoba, która lubi uprawiać nordic walking. Jest to miejscowość z pełnym dostępem do morza, spodziewać możemy się tutaj plaży z prawdziwego zdarzenia – przy upalnej pogodzie nie będzie nic przyjemniejszego, niż wylegiwanie się w słońcu i korzystanie z przepięknej pogody do woli. W związku z tym stało się bardzo intrygującym i niebanalnym miejscem na urlop. Jego popularność wpłynęła na pojawienie się również noclegów (Rusinowo/www) o wyższym standardzie. Można odszukać ciekawe oferty w bardzo przystępnej cenie.

Rusinowo to miejscowość pierwotnie założona przez Niemców najprawdopodobniej w 1300 roku, więc jest tutaj nieco inna kultura, a także ciekawa historia. Do interesujących zabytków należy wybudowany w stylu neoromańskim czerwony kościół, którego wieża przez lata była uznawana za nawigacyjny punkt odniesienia w przybrzeżnej żegludze. Baza noclegowa w tej miejscowości jest dość dobrze rozwinięta, należy pamiętać o tym, że utrzymywała się głównie z wpływów pochodzących z działalności rolniczej – dzisiaj turystyka dopiero rozwija się na jej obszarze, dzięki czemu powstają nowe osiedla i poszerzana jest również baza gastronomiczna oraz usługowa. Noclegi w Rusinowie, to jedna z propozycji, która może być traktowana jako baza wypadowa również w pobliskie rejony występujące w sąsiedztwie tej miejscowości. Bujne lasy, ciekawa historia, lokalne opowieści, pełne bezpieczeństwo i gościnna atmosfera – to coś, co usatysfakcjonuje wielu zwolenników wypoczynku nad morzem. Szczególnie polecana jest dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych, które pragną uniknąć hałasu i tłumów nad morzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top