Wyprawy pracowników sklepu QuattroCentto

Atmosfera ciszy i komfortu w Chmielnie

Wybierając się w podróż, liczymy, że na miejscu w wybranym przez nas kurorcie oprócz standardowych możliwości spędzenia czasu, wynikających z charakteru miejscowości, będziemy mogli korzystać z wielu innych atrakcji. Takie możliwości ogromnie ułatwiają rozrywkę, gdy pogoda nam nie sprzyja. Decydując się na konkretny cel podróży musimy zatem określić nasze oczekiwania i według nich podjąć decyzję co do konkretnego miasta. Wielu Polaków wakacje spędza nad morzem, nie da się ukryć, że takie rozwiązanie niesie ze sobą pewne korzyści. Uroki Bałtyku są nie do opisania, jednak możemy być pewni, że tysiące podobnie myślących ludzi skutecznie uniemożliwi nam spokojne spędzenie czasu. 

Coraz więcej z nas szuka alternatywy wśród mniej znanych miasteczek. Dają one tak bardzo poszukiwaną atmosferę ciszy i komfortu. Jedną z takich wsi jest Chmielno, zlokalizowane w województwie pomorskim, w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaszubski_Park_Krajobrazowy), co niewątpliwie niesie ze sobą masę pięknych widoków i możliwości poznawania okolicy. Jednak to nie wszystko, bowiem osada jest praktycznie otoczona przez liczne jeziora, co również pozytywnie wpływa na klimat i atmosferę. Śmiało możemy stawiać tu pierwsze kroki w różnych sportach wodnych lub po prostu wygrzewać na jednej z licznych plaż.

Trzeba wspomnieć, że będąc w tej okolicy, nieodłącznym elementem kultury kaszubskiej, którego i my powinniśmy spróbować jest zażywanie tabaki. Tradycja głęboko wpisała się w mentalność ludzi zamieszkujących te tereny, co też stało się powodem do organizowania mistrzostw w zażywaniu tabaki. Nie są one całkiem poważne, raczej mają na celu zabawienie publiczności i utrzymanie zwyczaju.

Należy również wspomnieć o lepieniu garnków. Będąc w Chmielnie, koniecznie trzeba spróbować tej sztuki, a do domu możemy powrócić z własnoręcznie wykonanymi misami i garnkami. Dodatkowym atutem jest baza noclegowa, która zaspokoi nawet najbardziej wybrednego turystę . Można tu znaleźć zarówno luksusowe hotele, jak i nocleg za 40 złotych. To, na który się zdecydujemy zależy tylko od nas. Pamiętajmy, że aby wyjechać na Kaszuby do plecaka koniecznie musimy spakować ubranie na każdą pogodę, która przecież lubi zaskakiwać. Dobrze też jest wziąć ze sobą przewodnik, który pomoże zwiedzić każde warte uwagi miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top